Notowania

Afera VAT w ministerstwie. Podejrzany dostał medal od skarbówki

Andrzej S., były naczelnik jednego z warszawskich urzędów skarbowych, kilka miesięcy przed aresztowaniem otrzymał od skarbówki medal. Za zasługi dla polskiej skarbowości. Problem w tym, że zdaniem śledczych brał udział w grupie wyłudzającej VAT.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Afera VAT w resorcie finansów zatacza coraz szersze kręgi. Wychodzą nowe fakty (Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

Jak informuje "Rzeczpospolita", Andrzej S. był naczelnikiem III Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście. Miał ściśle współpracować z dwoma urzędnikami resortu finansów, zatrzymanymi za udział w grupie wyłudzającej VAT - Arkadiuszem B. i Krzysztofem B.

S. miał być członkiem tej grupy, która oszukała państwo na 5 mln zł. W listopadzie ubiegłego roku został aresztowany.

Kilka miesięcy wcześniej wpadł Krzysztof B., a dwa miesiące później - Arkadiusz B. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w oszustwach podatkowych oraz ujawnienia tajemnicy służbowej.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Problem w tym, że Andrzej S. niedługo przed aresztowaniem został wyróżniony przez Krajową Administrację Skarbową. Otrzymał nawet medal "za zasługi dla polskiej skarbowości".

Jakie to zasługi? Nie wiadomo. Jak jednak pisze "Rzeczpospolita", nazwisko S. przewijało się w śledztwach prokuratorskich już od wielu miesięcy. Mimo to KAS nadzorowana przez Mariana Banasia nie widziała problemu, by przyznać medal.

Przypomnijmy, że jak odkryła "Rzeczpospolita", od dwóch lat trwa śledztwo CBŚP i Prokuratury Krajowej w sprawie mafii VAT-owiskiej, którą tworzyli byli już wysocy urzędnicy resortu finansów oraz szef jednego z największych urzędów skarbowych.

Ta sprawa dużo wcześniej mogła złamać karierę Marianowi Banasiowi – sugeruje ”Rzeczpospolita”
Afera z otoczenia Banasia. Jeden z jego najbliższych współpracowników kierował mafią VAT-owską. Giertych uderza

Na jej czele miał stać jeden z najbliższych współpracowników Mariana Banasia z czasu, kiedy ten pracował w Ministerstwie Finansów. W sumie grupa działająca na od końca 2015 do sierpnia 2018 miała uszczuplić Skarb Państwa na kwotę 5 mln zł należnych z VAT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-10-2019

gumiśCo z banasiem ? Płotki siedzą a rekin pływa wolny !!! kruk krukowi oka nie wykole !!!!! Swojego trzymają pod parasolem !!!!

01-11-2019

piotr12345Przecież Banaś za swoje zasługi został prezesem NIK . To lepsze niż medal , więcej kasy i więcej przekrętów …. co mu tam po blaszce na wstążce

31-10-2019

Krzychu 65VAT Banaś uszczelnił dla innych a sami ciągną jeszcze więcej. W ministerstwach w skarbówkach. Ciekawe kogo jeszcze w to wciągnęli

Rozwiń komentarze (224)