Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Afera z otoczenia Banasia. Jeden z jego najbliższych współpracowników kierował mafią VAT-owską. Giertych uderza

208
Podziel się:

Byli wysocy urzędnicy resortu finansów tworzyli grupę, która miała spowodować starty Skarbu Państwa wysokości 5 mln zł z tytułu VAT. Miał nią kierować jeden z najbliższych współpracowników Mariana Banasia z czasu kiedy ten pracował w Ministerstwie Finansów. - To genialny patent! - komentuje Roman Giertych.

Ta sprawa dużo wcześniej mogła złamać karierę Marianowi Banasiowi – sugeruje ”Rzeczpospolita”
Ta sprawa dużo wcześniej mogła złamać karierę Marianowi Banasiowi – sugeruje ”Rzeczpospolita” (East News)

Ta sprawa dużo wcześniej mogła złamać karierę Marianowi Banasiowi – sugeruje ”Rzeczpospolita” opisująca kulisy przestępczego skandalu w resorcie finansów.

Od dwóch lat trwa śledztwo CBŚP i Prokuratury Krajowej w sprawie mafii VAT-owiskiej, którą tworzyli byli już wysocy urzędnicy resortu finansów oraz szef jednego z największych urzędów skarbowych.

Na jej czele miał stać jeden z najbliższych współpracowników Mariana Banasia z czasu, kiedy ten pracował w Ministerstwie Finansów. W sumie grupa działająca na od końca 2015 do sierpnia 2018 miała uszczuplić Skarb Państwa na kwotę 5 mln zł należnych z VAT.

Jak wyjaśnia ”Rz”, wykorzystywali oni fikcyjny obrót sztuczną biżuterią i tarcicą. Zarzuty usłyszało 15 osób, w tym Arkadiusz B. – były dyrektor Krajowej Szkoły Skarbowości, kształcących kadrę KAS oraz Krzysztof B. – wicedyrektor Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier.

Ścigali przestępców i kręcili karuzelą

Wszyscy oni w czasie swojej działalności oficjalnie ścigali nieuczciwych podatników – wskazuje dziennik. Co na to sam Marina Banaś, obecny szef NIK? Jak wyjaśnił "Rz" zaskoczony jest zarzutami dla byłych urzędników. Jak to możliwe, że przez 3 lata ABW nie wiedziała o tym procederze – pytają autorki tekstu w "Rzeczpospolitej".

”Genialny patent”

Doniesienia te na twitterze skomentował również Roman Giertych, który zwrócił się w tej sprawie z listem do premiera.

"Media donoszą panie premierze, że w Ministerstwie Finansów za Pana tam rządów podwładni wiceministra Banasia, którzy mieli zwalczać wyłudzenia VAT kierowali mafią wyłudzającą VAT. A podległa Panu jako obecnie premierowi prokuratura doprowadziła do ich aresztowania. To genialny patent!” – napisał.

Dalej tłumaczył, „aby naprawić jakiś problem Państwa należy wyaresztować pisowców, którzy mają się zajmować jego rozwiązaniem. Bardzo mi się ten plan podoba i czekam na rozwiązania w innych dziedzinach życia państwowego".

Na koniec zasugerował, by w momencie kiedy wszystkich premier ”pozamyka, polecił Pan ostatniemu prokuratorowi, który będzie jeszcze na wolności (pozostali za krzewienie przestępczości będą już siedzieć), aby zatrzymał Pana jako tego, który odpowiada za całościowe psucie Państwa” – komentuje z przekąsem Roman Giertych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(208)
joleczka
3 lata temu
hm... w jakim kraju ja żyję, w mafijnej Rosji?
sdfgtyui7654e...
3 lata temu
Pan banaś to typ chyba z pod ciemnej gwiazdy ale też CBS też skorumpowane ale pisowski dil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ąę
3 lata temu
Odnoszę wrażenie że od 89 rządzą nami 3 małpy ślepa,głucha i niemowa.A potem twierdzą że o przekretach nic nie wiedziały. I myślą, że my im wierzymy.
No już skończ...
3 lata temu
Przecieżten Arkadiusz jest pelowcom jak go nie usunęli to mają teraz. Wszystkich z PO i PSL i kolorych wyrzucić bo będą poskładać nogi rządowi. To cyniczny ludzie za kasę Sorosa zrobią wykonają każde polecenie.
MAJKA
3 lata temu
ŚMIESZNOŚĆ TO STAN W KTÓRYM WYDAJE SIĘ ZWYKŁEMU CZŁOWIEKOWI ŻE JEST CESARZEM . TAKI CZŁOWIEK MA TRUDNOŚCI Z DOKONANIEM SAMOOCENY WŁASNEJ WARTOŚCI .
...
Następna strona