Notowania

Przejdź na

Afera z otoczenia Banasia. Jeden z jego najbliższych współpracowników kierował mafią VAT-owską. Giertych uderza

Byli wysocy urzędnicy resortu finansów tworzyli grupę, która miała spowodować starty Skarbu Państwa wysokości 5 mln zł z tytułu VAT. Miał nią kierować jeden z najbliższych współpracowników Mariana Banasia z czasu kiedy ten pracował w Ministerstwie Finansów. - To genialny patent! - komentuje Roman Giertych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ta sprawa dużo wcześniej mogła złamać karierę Marianowi Banasiowi – sugeruje ”Rzeczpospolita”

Ta sprawa dużo wcześniej mogła złamać karierę Marianowi Banasiowi – sugeruje ”Rzeczpospolita” opisująca kulisy przestępczego skandalu w resorcie finansów.

Od dwóch lat trwa śledztwo CBŚP i Prokuratury Krajowej w sprawie mafii VAT-owiskiej, którą tworzyli byli już wysocy urzędnicy resortu finansów oraz szef jednego z największych urzędów skarbowych.

Na jej czele miał stać jeden z najbliższych współpracowników Mariana Banasia z czasu, kiedy ten pracował w Ministerstwie Finansów. W sumie grupa działająca na od końca 2015 do sierpnia 2018 miała uszczuplić Skarb Państwa na kwotę 5 mln zł należnych z VAT.

CBA w zeszłym tygodniu zakończyła kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia
Marian Banaś złożył wyjaśnienia w sprawie swoich oświadczeń majątkowych

Jak wyjaśnia ”Rz”, wykorzystywali oni fikcyjny obrót sztuczną biżuterią i tarcicą. Zarzuty usłyszało 15 osób, w tym Arkadiusz B. – były dyrektor Krajowej Szkoły Skarbowości, kształcących kadrę KAS oraz Krzysztof B. – wicedyrektor Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier.

Ścigali przestępców i kręcili karuzelą

Wszyscy oni w czasie swojej działalności oficjalnie ścigali nieuczciwych podatników – wskazuje dziennik. Co na to sam Marina Banaś, obecny szef NIK? Jak wyjaśnił "Rz" zaskoczony jest zarzutami dla byłych urzędników. Jak to możliwe, że przez 3 lata ABW nie wiedziała o tym procederze – pytają autorki tekstu w "Rzeczpospolitej".

Senator-elekt Krzysztof Kwiatkowski: "PiS chce zmienić wynik wyborów. Działają niezgodnie z ordynacją"
Protesty wyborcze. B. szef NIK Krzysztof Kwiatkowski: PiS chce zmienić wynik wyborów

”Genialny patent”

Doniesienia te na twitterze skomentował również Roman Giertych, który zwrócił się w tej sprawie z listem do premiera.

"Media donoszą panie premierze, że w Ministerstwie Finansów za Pana tam rządów podwładni wiceministra Banasia, którzy mieli zwalczać wyłudzenia VAT kierowali mafią wyłudzającą VAT. A podległa Panu jako obecnie premierowi prokuratura doprowadziła do ich aresztowania. To genialny patent!” – napisał.

Dalej tłumaczył, „aby naprawić jakiś problem Państwa należy wyaresztować pisowców, którzy mają się zajmować jego rozwiązaniem. Bardzo mi się ten plan podoba i czekam na rozwiązania w innych dziedzinach życia państwowego".

Na koniec zasugerował, by w momencie kiedy wszystkich premier ”pozamyka, polecił Pan ostatniemu prokuratorowi, który będzie jeszcze na wolności (pozostali za krzewienie przestępczości będą już siedzieć), aby zatrzymał Pana jako tego, który odpowiada za całościowe psucie Państwa” – komentuje z przekąsem Roman Giertych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2019

bodekPanie Giertych, autor napisał że Pan mocno uderza w Premiera A może byście się Panowie mocno uderzyli w głowę Jest sledztwo Zobaczymy co zrobi ta … Czytaj całość

25-10-2019

alpoe0czy na tego Giertycha nie ma bata? dlaczego niektóre media tak chętnie cytują tego warch.ła, co ma wspólnego P. Morawiecki z tą aferą? to tak jakby … Czytaj całość

25-10-2019

rójI teraz wiadomo dlaczego PiS nie zgodził się na to, żeby komisja VAt-owska nie badała lat rządów Pis

Rozwiń komentarze (208)