Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Skandal w resorcie finansów. Skargi o nadużycie stanowiska wpływały przez lata

432
Podziel się

To kolejna odsłona skandalu w resorcie finansów. Skargi na wysoko postawionego urzędnika wpływały przez lata. Zareagowała dopiero policja.

Samochody przed ministerstwem finansów
Samochody przed ministerstwem finansów (WP.PL)
bDzXHsGJ

Arkadiusz B. – były dyrektor Krajowej Szkoły Skarbowości, kształcących kadrę Krajowej Administracji Skarbowej oskarżany jest o kierowanie mafią VAT-owską. Od stycznia jest w areszcie. Jednak, jak ujawnia "Rzeczpospolita", informacja, że Arkadiusz B. nadużywał stanowiska wpłynęła do Kancelarii Premiera we wrześniu 2016 r.

Jak wyjaśnia dziennik, pracownicy resortu zgłaszali ten fakt w anonimowym liście. Potrzeba było aż półtora roku nim jednak pismo trafiło do Biura Inspekcji Wewnętrznej.

Dopiero po tym czasie szef Biura zwrócił się do ówczesnego wiceministra finansów Mariana Banasia o wszczęcie kontroli wobec Arkadiusza B. Jak wynika z ustaleń "Rz", nic nie wskazuje na to, by podjęto w tej sprawie działania.

bDzXHsGL

Dziennik sugeruje, że nad Arkadiuszem B. rozwinięto specjalny parasol ochronny. Zwłaszcza, że to policja a nie BIW zajęła się sprawą.

Sam Marian Banaś w odpowiedzi na pytania "Rz" oświadczył, że był zaskoczony zarzutami wobec były podwładnych i współpracowników w resorcie oraz, że nic nie wiedział o tej działalności.

bDzXHsGR

Jak odkryła w "Rzeczpospolita", od dwóch lat trwa śledztwo CBŚP i Prokuratury Krajowej w sprawie mafii VAT-owiskiej, którą tworzyli byli już wysocy urzędnicy resortu finansów oraz szef jednego z największych urzędów skarbowych.

Na jej czele miał stać jeden z najbliższych współpracowników Mariana Banasia z czasu, kiedy ten pracował w Ministerstwie Finansów. W sumie grupa działająca na od końca 2015 do sierpnia 2018 miała uszczuplić Skarb Państwa na kwotę 5 mln zł należnych z VAT.

Jak wyjaśnia ”Rz”, wykorzystywali oni fikcyjny obrót sztuczną biżuterią i tarcicą. Zarzuty usłyszało 15 osób, w tym Arkadiusz B. – były dyrektor Krajowej Szkoły Skarbowości, kształcących kadrę KAS oraz Krzysztof B. – wicedyrektor Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier.

bDzXHsGS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzXHsHm
KOMENTARZE
(432)
Worek
rok temu
To wtedy marionetkowym premierem była Szydełkowa z Pacanowa
Obywatel RP
rok temu
A w TVPIS opowiadają jak to skutecznie walczą z mafią VAT prawie co dzień jakieś zatrzymanie. Szkoda że swoich nie łapią. Takiej mafii jak teraz to w naszym kraju jeszcze nie było. Powiązania Państwo-Kościół-Służby specjalne.
Upadła
rok temu
Banda złodziei z PIS. Zamknąć ich wszystkich z całą Nowogrodzką
bDzXHsHn
Do dzieła
rok temu
Poprosimy panią Wasserman o objęcie patronatu nad komisją śledczą w sprawie wyłudzania VAT przez ważnych urzędników państwowych oraz niedopilnowania wszczęcia postępowania przez właściwe organy, a nawet samego premiera.
miro
rok temu
z aferą banasia będzie podobnie jak z wypadkiem szydło , tj niekończąca się opowieść
...
Następna strona