Notowania

Skandal w resorcie finansów. Marian Banaś zaskoczony zarzutami

Obecny szef NIK, Marian Banaś, komentuje zatrzymanie dawnego współpracownika. Jak przekonuje nic nie wiedział na temat działalności podejrzanego o kierowanie mafią VAT-owską dyrektora KSS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Finansów/materiały prasowe)
Marian Banaś skomentował zatrzymanie dawnego współpracownika. (Fot: Ministerstwo Finansów)

Marian Banaś odniósł się do informacji ujawnionych przez "Rzeczpospolitą" dotyczącą aresztu i zarzutów wobec jednego z jego współpracowników z czasu, kiedy pracował w resorcie finansów.

Jak odpowiedział dziennikarkom "Rzeczpospolitej", w momencie nominacji urzędnika nic nie wiedział na temat jego przestępczej działalności.

CBA w zeszłym tygodniu zakończyła kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia
Marian Banaś złożył wyjaśnienia w sprawie swoich oświadczeń majątkowych

"Informacja na temat zarzutów kierowanych pod adresem dyrektora KSS jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem" – napisał w odpowiedzi na pytania dziennika Marian Banaś.

"Zapewniam, że w przypadku posiadania jakichkolwiek informacji, o których Panie piszą w stosunku do dyrektora KSS - do takiej nominacji by nie doszło" – podkreślił w oświadczaniu przesłanym redakcji.

"Rz" opisała zarzuty jakie stawia Prokuratura Krajowa byłym współpracownikom Mariana Banasia. Tworzyli grupę, która miała spowodować starty Skarbu Państwa wysokości 5 mln zł z tytułu VAT.

Ta sprawa dużo wcześniej mogła złamać karierę Marianowi Banasiowi – sugeruje ”Rzeczpospolita”
Afera z otoczenia Banasia. Jeden z jego najbliższych współpracowników kierował mafią VAT-owską. Giertych uderza

Jak wyjaśnia ”dziennik, wykorzystywali oni fikcyjny obrót sztuczną biżuterią i tarcicą. Zarzuty usłyszało 15 osób, w tym Arkadiusz B. – były dyrektor Krajowej Szkoły Skarbowości, kształcących kadrę KAS oraz Krzysztof B. – wicedyrektor Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier.

"W momencie momencie mianowania dyrektora KSS nie posiadałem informacji na temat podejrzeń (...), ani też żadnych innych informacji wzbudzających jakiekolwiek wątpliwości na temat wskazanej osoby" - oświadczył Banaś w odpowiedzi dla "Rz".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2019

IzaA Nowak poleciał za zegarek..... PIS ma mistrza w odwracaniu kota ogonem... wmówili ludziom, że poprzednia władza ich okradała a teraz sami robią … Czytaj całość

25-10-2019

zfrewzPrzestępcy na ogół są zaskoczeni kiedy łapię sie ich na gorącym uczynku

25-10-2019

BenedyktSpoko , wpłaci 15 000 zł na konto Caritasu i będzie mu odpuszczone ...

Rozwiń komentarze (77)