Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
28.03.2020 14:14

Alkohol etylowy do dezynfekcji bez akcyzy. Resort przedłuża zwolnienie

Zwolnienie z podatku akcyzowego alkoholu etylowego użytego do produkcji płynów dezynfekujących potrwa dłużej - przynajmniej do 3 kwietnia. W sobotę weszło w życie rozporządzenie, podpisane w piątek przez ministra finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Produkcja płynów do dezynfekcji ma być zwolniona z akcyzy na alkohol etylowy (Fot: FOT. MALGORZATA GENCA / POLSKA PRESS/Polska Press/East News)

W Polsce zakażenie koronawirusem stwierdzono obecnie u około 1,5 tys. osób, 16 z nich zmarło. W związku z epidemią niektóre spółki Skarbu Państwa przystąpiły do produkcji płynu do dezynfekcji. Są to: PKN Orlen, KGHM Polska Miedź oraz Polfa Tarchomin.

Ministerstwo finansów w ubiegłym tygodniu zwolniło z akcyzy alkohol etylowy, wykorzystywany do produkcji płynów.

Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw w sobotę 21 marca. Zwolnienie z podatku miało pierwotnie obowiązywać do 27 marca 2020, ale w piątek zostało przedłużone do 3 kwietnia.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Warunkiem uzyskania zwolnienia jest:

- obecność funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej przy wykonywaniu czynności użycia alkoholu etylowego do produkcji produktów biobójczych, ich konfekcjonowania i wydania z magazynu producenta, podmiotu konfekcjonującego lub Agencji Rezerw Materiałowych lub Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych

- wpisanie produktów biobójczych do Wykazu Produktów Biobójczych, nie później niż w dniu ich dostarczenia Agencji Rezerw Materiałowych lub Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych na realizację ich zadań statutowych

- dostarczenie produktów biobójczych Agencji Rezerw Materiałowych lub Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych na potrzeby przekazania tych produktów do celów związanych ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktyką lub zwalczaniem skutków choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: wiadomości, alkohol etylowy, akcyza, podatki, koronawirus
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-03-2020

onDlaczego zwolnienie obejmuje tylko spółki państwowe. Przecież bardzo duża część aptek ma warunki i faktyczne możliwości do produkcji takich płynów na … Czytaj całość

28-03-2020

MimfZacznie się chlanie na umor jak w państwie Putina

28-03-2020

SznpCo oni świrują spirytus zawsze do celów leczniczych był zwolniony z akcyzy

Rozwiń komentarze (15)