Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Apel najbogatszych ludzi świata. Chcą dla siebie wyższych podatków

33
Podziel się:

Patriotic Millionaires to grupa ponad 100 najbogatszych osób na świecie. Milionerzy wysłali list do Światowego Forum Ekonomicznego, w którym zwracają uwagę na niesprawiedliwie zbudowane systemy podatkowe. Nawołują światowe rządy do zmiany regulacji, tak żeby mogli płacić wyższe podatki i tym samym pomóc w pokonaniu postcovidowego kryzysu.

Apel najbogatszych ludzi świata. Chcą dla siebie wyższych podatków
Abigail Disney apeluje o sprawiedliwsze podatki (Getty Images, Frederick M. Brown)

Ponad 100 najbogatszych osób wezwało rządy do tego, żeby przymusiły ich do płacenia wyższych podatków – informuje portal bbc.com.

Najbogatsi chcą płacić wyższe podatki

Patriotic Millionaires, tak nazwała się grupa najbogatszych ludzi na globie, chce reorganizacji systemów podatkowych, tak żeby mogli pomóc w odbudowie gospodarki po pandemii COVID-19.

"Jako milionerzy, wiemy, że obecny system podatkowy nie jest sprawiedliwy" – czytamy w liście otwartym do Światowego Forum Ekonomicznego cytowanym przez brytyjski portal.

Wśród sygnatariuszy listu otwartego znaleźli się m.in. dziedziczka Disneya Abigail Disney i Nick Hanauer, amerykański przedsiębiorca, który był jednym z pierwszych inwestorów, którzy wyłożyli pieniądze na rozwój firmy Amazon Jeffa Bezosa.

Zobacz także: Wiceminister o inwestycjach. "trend jest bardzo pozytywny"

Bogaci wzbogacili się na pandemii

"Większość z nas może powiedzieć, że podczas gdy świat doświadczył ogromnego cierpienia w ciągu ostatnich dwóch lat, nasze bogactwo wzrosło w czasie pandemii – jednak niewielu z nas, jeśli w ogóle, może uczciwie powiedzieć, że płacimy odpowiednio wysokie podatki" – czytamy w liście, który sygnatariusze skierowali do Światowego Forum Ekonomicznego.

Organizacja charytatywna Oxfam charytatywna zwróciła uwagę na to, że pandemia uczyniła najbogatszych na świecie znacznie bogatszymi, a jednocześnie wzrosła liczba osób żyjących w ubóstwie.

Z badań Credit Suisse, cytowanych przez bbc.com, wynika, że w 2020 r. liczba milionerów wzrosła o 5,2 mln do łącznej liczby 56,1 mln na całym świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(33)
Styp
4 miesiące temu
Polski nieład to rozwiązuje, chyba , bo już nikt nic nie wie
he h he
4 miesiące temu
Niech płacą jak każdy szeregowy obywatel. W czym problem.
Gosc
4 miesiące temu
A może zamiast czekać na podniesienie podatków będą wynagradzać dobrze pracowników i już większe podatki wpadną a do tego pracownicy będą mogli żyć na normalnym poziomie. Będą mieli zapewnioną umowę o prace a nie „śmieciowke. Wiec śmiało pracodawcy podnieście pracownikom pensje. Wy zyskacie lojalnych pracowników, budżet podatki z ich wyższych pensji a Pracownicy wyższe wynagrodzenia.
Mike
4 miesiące temu
Zarobili na to ciężka praca na trzy zmiany ha ha ha hi hi hi
Mateusz Moraw...
4 miesiące temu
Chciałbym płacić wyższe podatki, ale żona zabrała mi cały majątek.
...
Następna strona