Notowania

Ceny biletów mogą podskoczyć. Bruksela rozważy nowy podatek lotniczy

Francuska minister transportu zaproponowała Komisji Europejskiej projekt nowego podatku. Problemem miałaby być powszechność ruchu lotniczego i jego koszty środowiskowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)

Francuska minister transportu Elisabeth Borne przedstawiła rozwiązania, które mają być odpowiedzią na ograniczenie emisji szkodliwych substancji – podaje portal Fly4free.

Dodatkowy podatek miałby obowiązywać na terenie całej Unii. Szczegółów nie znamy, ale jak wskazuje portal, mogłaby to być dopłata doliczana do biletu albo do paliwa. Tak czy inaczej zapłacą pasażerowie.

Obejrzyj: Tak powstaje Boeing 737

Mało tego Delphine Batho, była francuska minister środowiska, zaproponowała, aby wprowadzić zakaz lotów krajowych w całej UE na wszystkich trasach, na których można dojechać pociągiem w czasie do 5 godzin. Ten pomysł jednak nie zyskał poparcia.

Jak wskazują przytaczane przez portal badania ONZ, transport lotniczy odpowiada za ok 2 proc. zanieczyszczenia powietrza na świecie. A problem tkwi w powszechności transportu lotniczego – pisze fly4free.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-06-2019

Jan z BęczkowicUrzędnikom z UE dobrze się podnosi podatki co wpływa na koszty życia zwykłego Kowalskiego bo sami latają nie płacąc ze swojej kiesy- hipokryci!

11-06-2019

TfuCzerwone brukselskie ściery. Gardzę nimi.

11-06-2019

lelek bawitkosz...Niedługo każą ważyć kupę i zapłacić podatek od wagi wypróżnienia.

Rozwiń komentarze (38)