Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

"E-PIT 2019": platforma cieszy się ogromną popularnością. Już ponad 300 tysięcy osób rozliczyło swój PIT

1
Podziel się:

Platforma "Twój e-PIT 2019" wystartowała w 15 lutego. Cieszy się ona ogromną popularnością wśród podatników. Dzięki niej swój PIT rozliczyło już ponad 300 tysięcy osób.

"E-PIT 2019": już ponad 300 tysięcy osób rozliczyło swój PIT
"E-PIT 2019": już ponad 300 tysięcy osób rozliczyło swój PIT (PAP)

"E-PIT 2019": już ponad 300 tysięcy rozliczonych zeznań podatkowych

Od 15 lutego na Portalu Podatkowym dostępne są automatycznie wypełnione przez urząd skarbowy rozliczenia podatkowe osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Od przyszłego roku usługa obejmie także PIT-36, PIT-36L i PIT-28.

Jak zaznaczył rzecznik ministerstwa finansów Paweł Jurek, kłopoty na platformie pojawiły się jedynie pierwszego dnia, ale ustąpiły po uruchomieniu dodatkowych serwerów. Od tego czasu podatnicy korzystali z wypełnionych PIT-ów bez żadnych problemów – zaznaczył, cytowany przez IAR.

"Twój e-PIT" cieszy się ogromną popularnością wśród podatników. Dzięki platformie swój PIT rozliczyło już ponad 300 tysięcy osób.

Platforma "Twój e-PIT 2019"

Zeznania podatkowe za 2018 rok przygotowane zostały bezpłatnie i automatycznie na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową. Z usługi "e-PIT" można skorzystać wyłącznie elektronicznie na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów — podatki.gov.pl.

Każdy podatnik podejmuje decyzję, czy skorzystać z pomocy rządowej platformy, czy rozliczyć się samodzielnie, składając PIT przez Internet lub w urzędzie skarbowym. Pytania dotyczące szczegółów rozliczeń można kierować do resortu finansów telefonicznie, mailowo lub poprzez czat z konsultantem.

Rozliczenia PIT-37 i PIT-38 na platformie "Twój e-PIT 2019" dostępne są od 15 lutego do 30 kwietnia, czyli ostatniego dnia składania deklaracji podatkowych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Wac
3 lata temu
Naprawili już dziury? Bo na razie strach korzystać