Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Jeden procent w PIT. Szykują się duże zmiany

21
Podziel się

Już nie tylko jedna, ale kilka organizacji pożytku publicznego będzie mogło skorzystać z jednego procenta podatku w naszym PIT. Resort finansów zapowiada zmiany w tej kwestii. I to już od przyszłego roku.

Jeden procent na kilka organizacji. Resort finansów szykuje zmiany
Jeden procent na kilka organizacji. Resort finansów szykuje zmiany (PAP)
bEpIrIZh

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, podobną deklarację złożył we wtorek w Sejmie wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Przypomnijmy, że dziś przy rozliczaniu PIT-a każdy podatnik może wskazać jedną organizację pożytku publicznego, na którą przekaże 1 proc. swojego podatku. Nie może tej kwoty podzielić pomiędzy kilka stowarzyszeń czy fundacji.

To jednak ma się zmienić. - Prace w tym zakresie toczą się już w Ministerstwie Finansów. Prowadzimy badania dotyczące europejskiego i światowego "benchmarku" innych krajów, na ile organizacji jest otwarta możliwość podziału tego 1 proc. - poinformował Sarnowski, cytowany przez PAP.

bEpIrIZj
Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Jak dodał, możliwe jest również wprowadzenie limitu, powyżej którego taki podział byłby możliwy.

bEpIrIZp

Przedstawiciel resortu zapowiedział, że liczy na zakończenie prac w tej kwestii jeszcze w tym roku. To oznaczałoby, że podzielony 1 proc. podatku zacząłby obowiązywać już w następnym rozliczeniu.

Dyskusja na ten temat odbywała się po pytaniach posła Lewicy Tadeusza Tomaszewskiego. To on zwrócił w parlamencie uwagę, że takiej możliwości domagają się m.in. jego wyborcy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bEpIrIZq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEpIrIZK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(21)
gość
rok temu
Możliwość dzielenia ma sens przy dużym podatku. Kiedy 1% wynosi ok. 17-22 zł, to rozdzielanie jest bezsensowne. Dać dzieciom z domów dziecka całość, czy może 5 zł komuś innemu?
Ya
rok temu
A jak podzielę to na np 10 organiazacji i dla każdego wyjdzie mniej niż koszt przelewu, to będzie jakieś dofinansowanie od rządu czy organizacje finalnie dostaną przelew z kwotą ujemną?
DODO
rok temu
PIT i CIT do likwidacji. Wszystkie dochody państwa powinny być z podatków pośrednich, zwłaszcza VAT. Umowy o pracę w kwotach netto a pracownicy powinni sami płacić swój ZUS i składki powinny być łatwe i zrozumiałe. Brak pierwszego filaru, każdy płaci na swoje własne ubezpieczenie. Proste, chociaż nie dla lewactwa z UE i PIS.
bEpIrIZL
Mertz
rok temu
kiedy nie bedzie abonamentu RTV?
mowanienawiśc...
rok temu
Prezydent Duda spełnia przedwyborczą obietnicę. Obiecał co innego, ale widocznie zapomniał co.
...
Następna strona