Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Ceglarz
Jakub Ceglarz
|

Odmrażanie gospodarki. Polacy ruszają na gokarty

3
Podziel się:

Od poniedziałku 4. maja Polacy mogą już korzystać z usług torów kartingowych. I choć tłumów próżno tam szukać, to niektórzy już zdecydowali się na taką rozrywkę. - Pierwszych klientów już mieliśmy - słyszymy od właścicieli torów. Prawdziwego zainteresowana spodziewają się już w najbliższy weekend. Zapytaliśmy o procedury bezpieczeństwa.

Od poniedziałku Polacy mogą ponownie ścigać się na otwartych torach kartingowych. To efekt drugiego etapu odmrażania gospodarki
Od poniedziałku Polacy mogą ponownie ścigać się na otwartych torach kartingowych. To efekt drugiego etapu odmrażania gospodarki (Kartingowy Narodowy)
bEEjrQzV

Odmrażanie gospodarki od poniedziałku weszło w drugi etap. Otworzyły się galerie handlowe, dozwolone jest już korzystanie z orlików i innych obiektów sportowych, a do treningów wracają piłkarze Ekstraklasy. Rozporządzenie z 2. maja pozwala również na prowadzenie działalności na innych obiektach. Wśród nich są m.in. skocznie narciarskie, otwarte tory wrotkarskie, skateparki i tory kartingowe.

Te ostatnie to w ostatnich latach popularna forma rozrywki wśród młodych ludzi. To dla wielu z nich idealne miejsce na imprezy okolicznościowe, takie jak wieczory kawalerskie, panieńskie czy urodziny.

Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem
bEEjrQzX

Poluzowanie obostrzeń to coś, na co wielu przedsiębiorców z tej branży czekało. I nie kryło radości z powrotu na tory, który zapowiedzieli na swoich stronach internetowych jeszcze przed majówką.

Pierwsi klienci już się ścigali

Postanowiliśmy zapytać właścicieli torów, czy w poniedziałek klienci pojawili się przed drzwiami gotowi do ścigania.

bEEjrQAd

- Pierwsi klienci już dzisiaj jeździli - usłyszeliśmy w poniedziałek po południu, gdy zadzwoniliśmy na tor kartingowy, działający na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Tłumów jednak nie ma, bo być nie może. Rozporządzenie jasno wskazuje, że jednocześnie na torze może przybywać zaledwie 6 osób. Pozostali muszą czekać na swoją kolej.

bEEjrQAe

- Dużo mamy zapytań telefonicznych, dlatego liczymy, że w kolejnych dniach klientów będzie jeszcze więcej - mówią na Stadionie Narodowym.

Podobnie wygląda sytuacja we Wrocławiu. Tu również tor kartingowy funkcjonuje przy Stadionie Wrocław, pod nazwą Le Mans. - Widzimy zainteresowanie. To jeszcze nie jest to, co wiosną poprzedniego roku, ale mamy pierwszych klientów - usłyszeliśmy przez telefon.

Środki ostrożności

Z każdym dniem pracy ma być jednak coraz więcej. A zorganizowanie wyścigów w czasie epidemii też wymaga od nich nie lada zaangażowania.

Obsługa została zobowiązana do kontrolowania liczby osób, przebywających na torze. W kolejce musi być zachowane przynajmniej 1,5 metra odstępu między klientami, a ci muszą zakładać jednorazowe rękawiczki.

bEEjrQAf

Właściciele torów zapewniają, że dezynfekują wszystkie powierzchnie na bieżąco. "Po zakończonym przejeździe wszystkie możliwe miejsca styku gokarta (kierownica, fotel, mocowanie fotela, boczki, podłoga itp.) z kierowcą zostaną zdezynfekowane" - informuje Kartingowy PGE Narodowy.

Podobnie wygląda to na torze Le Mans we Wrocławiu.

bEEjrQAg

A co z kaskami? To tam jest największe ryzyko kontaktu z wirusem. Szczególnie, jeśli używamy go bezpośrednio po kimś obcym.

- U nas jest obowiązek jeżdżenia w kominiarkach, które zakrywają nos i usta. Po zakończeniu jazdy klient kominiarkę zabiera ze sobą, a kask jest dezynfekowany - zapewnia obsługa toru we Wrocławiu.

Zresztą tak to wyglądało jeszcze przed epidemią. Chętni mogli przychodzić ze swoimi kominiarkami, a jeśli jej nie mieli, to można ją było kupić na miejscu. Zazwyczaj w cenie około 10 złotych.

Nasi rozmówcy podkreślają, że na największe zainteresowanie liczą w weekendy. - To zawsze był największy ruch. Zobaczymy więc, jak sytuacja będzie wyglądała w sobotę - zastanawiają się jednym głosem właściciele torów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEEjrQAy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Buba1955
rok temu
POLACY, macie problemy - WEZCIE GOWINA - ON WAM ROZWIAZE PROBLEM !! ZMIENI KONSTYTUCJE - I PO BALU !! A WSZYSTKO PO TO, ZEBY RATOWAC POLSKE I ZEBY 17,5 TYSIECY ZLOTYCH MIESIECZNEGO WYNAGRODZENIA STARCZALO MU OD PIERWSZEGO DO PIERWSZEGO … !! BO JAK DO TEJ PORY MU NIE STARCZA ...
T.
rok temu
Najważniejsze są teraz gokarty ...
Ot własność w...
rok temu
Ten /naród/ doprasza się o wytarcie z kart historii...
bEEjrQAz