Notowania

Kłopoty bohatera afery taśmowej. Marek F. oskarżony o uchylanie się od podatku

Marek F. odsiaduje w więzieniu 2,5 roku – to wyrok w sprawie tzw. afery podsłuchowej. Tymczasem musi szykować się do kolejnej rozprawy – prokuratura i skarbówka domagają się zaległego podatku, którego biznesmen miał nie odprowadzić od sprzedaży gruntów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Markowi F. grozi kolejna kara więzienia – tym razem za niezapłacony podatek. (Fot: Mariusz Grzelak/REPORTER)

O sprawie informuje "Fakt", który podaje, że rzeczone grunty znajdują się na Dolnym Śląsku, niedaleko Lubina. Zdaniem dziennikarzy warte są "co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych". F. miał je sprzedać w 2007 roku, a od transakcji nie odprowadził odpowiedniego podatku w wysokości 8,5 miliona złotych.

W tej sprawie trwało postępowanie, które zakończyło się w 2017 roku oskarżeniem biznesmena o uchylanie się od opodatkowania i uszczuplenia majątku Skarbu Państwa.

Teraz we Wrocławiu ruszy proces – jednak F. przesłuchiwany będzie w Warszawie. Służby zrezygnowały z przewiezienia go do Wrocławia ze względu na koszty i bezpieczeństwo.

Biznesmenowi grozi kolejny rok więzienia oraz grzywna. Oprócz tego będzie musiał uiścić zaległy podatek wraz z odsetkami, które obecnie wynoszą już ponad 10 milionów złotych.

Zobacz także: Czego można nauczyć się od psychopaty w biznesie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: marek f, afera podsłuchowa, wiadomości, wiadomości, wiadomości, podatki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-11-2019

Hanatypowo w Polsce Pisu - świadek jest gnębiony a przestępcy zasiadają w NIKU i są ministrami, a największy przestępca rządzi krajem jak dyktator

12-11-2019

Motor LublinNo no nie wiedziałem ze jestem Ślązakiem :)

12-11-2019

BcinekNa Dolnym Śląsku koło Lublina . Hahaha gdzie Lublin a gdzie Dolny Śląsk. Może Lubina ?

Rozwiń komentarze (22)