Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
16.03.2020 15:07

Koronawirus w Polsce. Podatek od nieruchomości zapłacisz później

Obowiązek zapłacenia podatku od nieruchomości oraz opłaty od użytkowania wieczystego został przesunięty na koniec drugiego kwartału 2020 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Jakub Kaminski/East News)

Premier Mateusz Morawiecki, pytany podczas poniedziałkowej konferencji prasowej o ograniczenia pracy urzędów, podkreślił, że ich działania już zostały zminimalizowane, a wszelkie sprawy, które można załatwić zdalnie, będą realizowane drogą elektroniczną.

Dodał również, że rząd zdecydował o odroczeniu płatności części podatków. - Podatnicy mogą zapłacić podatek od nieruchomości, od użytkowania wieczystego elektronicznie. Dla tych, co nie mogą płacić elektronicznie, przesuwamy płatność do końca II kwartału - podkreślił premier.

Jadwiga Emilewicz zapowiedziała "pakiet osłonowy" dla przedsiębiorców poszkodowanych koronawirusem.
Koronawirus w Polsce. Emilewicz zapowiada odroczenie spłat podatków przez przedsiębiorców

Jak zaznaczył Morawiecki, również zeznanie roczne można rozliczyć elektroniczne, jednym kliknięciem, bez konieczności pojawiania się w urzędzie.

Pakiet pomocowy dla firm. "Potrzebujemy raczej środków higieny"

Przypomnijmy, że rząd pracuje również nad ustawą osłonową dla firm, w której zapisach znajdzie się m.in. odroczenie terminu spłaty innych podatków. Chodzi o możliwość przesunięcie obowiązku płatności PIT, CIT i VAT na dalszy czas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: podatki, Covid-19, koronawirus
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2020

odroczonyNIE ZNACZY DAROWANY my przedsiębiorcy ponosimy koszty każdego wydatku państwa,każdej plagi i zarazy a może tak jeden raż rząd i budżetówka sobie … Czytaj całość

16-03-2020

robotja pierniczę ale technika, elektronika poszła do przodu w tydzień, wszystko staje się elektronicznie, bezdotykowo, po tym wszystkim nie będzie … Czytaj całość

16-03-2020

dorJak zwykle, Mateusz ma gest tylko, że na koszt budżetów Gmin.

Rozwiń komentarze (278)