Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Podatek od nieruchomości zapłacisz później

278
Podziel się:

Obowiązek zapłacenia podatku od nieruchomości oraz opłaty od użytkowania wieczystego został przesunięty na koniec drugiego kwartału 2020 r.

Koronawirus w Polsce. Podatek od nieruchomości zapłacisz później
(East News, Jakub Kaminski/East News)

Premier Mateusz Morawiecki, pytany podczas poniedziałkowej konferencji prasowej o ograniczenia pracy urzędów, podkreślił, że ich działania już zostały zminimalizowane, a wszelkie sprawy, które można załatwić zdalnie, będą realizowane drogą elektroniczną.

Dodał również, że rząd zdecydował o odroczeniu płatności części podatków. - Podatnicy mogą zapłacić podatek od nieruchomości, od użytkowania wieczystego elektronicznie. Dla tych, co nie mogą płacić elektronicznie, przesuwamy płatność do końca II kwartału - podkreślił premier.

Jak zaznaczył Morawiecki, również zeznanie roczne można rozliczyć elektroniczne, jednym kliknięciem, bez konieczności pojawiania się w urzędzie.

Zobacz także: Pakiet pomocowy dla firm. "Potrzebujemy raczej środków higieny"

Przypomnijmy, że rząd pracuje również nad ustawą osłonową dla firm, w której zapisach znajdzie się m.in. odroczenie terminu spłaty innych podatków. Chodzi o możliwość przesunięcie obowiązku płatności PIT, CIT i VAT na dalszy czas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
KOMENTARZE
(278)
rodzic 500+
2 lata temu
Do wszystkich, którzy piszą aby umorzyć podatki: jeżeli sprzeciwicie się Najjaśniejszemu Państwu, którego Jezus Pan Wszechświata jest Królem, Wojsko z Polskie, Armia Amerykańska oraz Policja i Urząd Skarbowy przekona was, że należy płacić podatki zgodnie z prawem bo one idą na naszą Elitę, która musi przetrwać w przeciwieństwie do was.
pis-off
2 lata temu
Jeśli szanowny rząd zamknął mi działalności to nie zrobi łachy jak umorzy podatek od nieruchomości za ten okres.
miro
2 lata temu
mateuszek krzywogęby i duduś realizują obietnice za nie swoje i nie rządowe pieniądze ale gmin i miast aby te nie miały na rozwój i inwestycje. Tyko władza i wybory się liczą nie ciemny lud ( co ich wybrał za 500+, i brak kasy na naukę, lepiej się rządzi niedouczonym narodem ) i nie chorzy i kalecy ( dla nie ma kasy ) - chry do URNY WYBORCZEJ nie dojdzie
Tomek
2 lata temu
Powinni umorzyć a nie odroczyć. Straciłem nagle cały bizness w gastronomii, co mi da odroczenie skoro tego i tak pózniej nie zapłacę bo skąd? Albo wydrukują pieniądze i dadzą na zapłaty zobowiązan firmą i umorza Zus itp, i się potemjakoś wszystko rozrusza albo lezymy wszyscy po kolei czyli Państwo
jezry777
2 lata temu
a może by tak w koncu od siebie a nie tylko od jnnych
...
Następna strona