Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. JCK
|

Kwota wolna 10 tysięcy zł. Nowa propozycja polityków PO

154
Podziel się:

Borys Budka zaprezentował "Receptę na kryzys". Wśród propozycji Platformy Obywatelskiej jest podniesienie kwoty wolnej od podatku do 10 tys. zł dla wszytskich. Dziś kwota wolna wynosi od 8 tys. do 3,6 tys. zł.

Kwota wolna 10 tysięcy zł. Nowa propozycja polityków PO
Borys Budka zaprezentował "Receptę na kryzys" (PAP)

– Praca w Polsce musi się opłacać. Wszyscy, którzy płacą podatki, muszą mieć pewność, że jakaś ich część zostanie w ich kieszeni. Dlatego mówimy wyraźnie: minimalna kwota od podatku powinna wynosić 10 tysięcy złotych – powiedział Borys Budka, szef PO.

– Z szacunku dla was, dla przedsiębiorców, pracowników, dla emerytów, dla wszystkich, którzy płacicie podatki – dodał Budka.

Poza podniesieniem kwoty wolnej PO zaproponowała także czasowe obniżenie podatku VAT do 5 proc. dla tych branż, które zostały wyłączone z działalności gospodarczej.

Zobacz także: Lockdown na Warmii i Mazurach. "Jest to uciążliwe dla mieszkańców i przedsiębiorców"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(154)
dinx
2 lata temu
"wynosi od 8 tys. do 3,6 tys. zł." - nie wiem kto to pisał ale powinien się wstydzić. inteligencja na poziomie przedszkolaka
Keymaker
2 lata temu
Dyskutowanie o wysokości kwoty wolnej jest bez sensu. To tak jakby się kłócić o to, czy klatka kanarka ma być złota, czy stalowa, czy ma być mniejsza czy większa, czy z doświetleniem i innymi bajerami. Po co w ogóle podatek dochodowy? Ponad 100 lat temu go nie było, a państwa takie jak USA miały fundusze na rozwój i utrzymanie z innych danin i zostały potęgą. Obecnie podatek od osób fizycznych w Polsce stanowi tylko kilkanaście procent wszystkich przychodów Państwa, z czego połowę stanowią szpitale, emeryci, spółki skarbu państwa i urzędy, które wypłacają sobie pensje z naszych podatków, więc realnie zysk państwa jest z tego niewielki (zwłaszcza po uwzględnieniu kosztów jego naliczania przez urzędy skarbowe). Chodzi tylko o to, żeby szary obywatel musiał się spowiadać państwu i ułatwiać mu prowadzenie nieuczciwej konkurencji, niszczenia biznesów (bo szwagier urzędnika słabo przędzie, więc trzeba kontrolować konkurenta; "znajdźcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie"). Przy okazji, ograbiając obywatela łatwiej się biedakiem rządzi, a zwłaszcza jak łaskawy Pan da jeszcze jakieś kiełbaski wyborcze 500+ czy 13-, 14-tki, oczywiście ze swojej kieszeni, przy okazji stworzy nowe bardzo potrzebne Polskie Agencje Kosmiczne, strony internetowe dla psów i bezdomnych, CPK i ciepłe posadki w spółkach skarbu państwa). Ludzie nie potrafią sobie wyobrazić, że bez podatku dochodowego byliby znacznie zamożniejsi, spokojniejsi, siła nabywcza pieniądza wzrosłaby, a Państwo miałoby mniej kontroli i możliwości inwigilacji. A ludzie jak zwykle pytaliby "a z czego Państwo będzie się utrzymywać, jeśli nie będzie podatku dochodowego?".
POLACY
2 lata temu
30000 TAK JAK MAJA pOSŁY I BASTA !!!!!!!!!!!!!!!!
Janusz
2 lata temu
Bóg, honor i wolna, suwerenna ojczyzna – to były wartości, za które żołnierze antykomunistycznego podziemia gotowi byli do największych poświęceń. Już w najbliższy poniedziałek będziemy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.
novak
2 lata temu
Panie Budka.....to nie jest koncert życzeń.......
...
Następna strona