Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|

Mikrorachunek podatkowy. Nowy obowiązek od 2020 roku

3
Podziel się:

Wraz z początkiem 2020 roku dotychczasowe rachunki urzędów skarbowych przestają obowiązywać, a wszelkich wpłat należy dokonywać na tzw. mikrorachunek podatkowy.

Mikrorachunek podatkowy dotyczy ponad 25 milionów Polaków.
Mikrorachunek podatkowy dotyczy ponad 25 milionów Polaków. (flickr, CEO Magazyn)

Mikrorachunek podatkowy dotyczy ponad 25 milionów Polaków. Chodzi o wszystkich podatników PIT, CIT i VAT, który powinni do końca 2019 roku wygenerować konto, gdyż ich dotychczasowe rachunki przestaną działać.

Czytaj: Mikrorachunek podatkowy. Podstawowe informacje i istotne terminy

Numer swojego mikrorachunku podatkowego można sprawdzić w dowolnym momencie, korzystając przy tym z generatora dostępnego na stronie podatki.gov.pl lub w każdym urzędzie skarbowym.

Dowiedz się: Mikrorachunek podatkowy. Wyjaśniamy, jak działa nowe rozwiązanie dla wszystkich

Przypomnijmy, że sam mikrorachunek podatkowy, to nowe uproszczenie przygotowane przez resort finansów i Krajową Administrację Skarbową (KAS). Za jego sprawą podatnik będzie miał jeden, stały, indywidualny rachunek do wpłat podatków PIT, CIT i VAT.

Na mikrorachunek podatkowy wpłacać będzie można również odsetki za zwłokę z tytułu zaległości podatkowych PIT, CIT i VAT oraz koszty upomnienia. Jednocześnie podatki inne niż PIT, CIT i VAT będzie można wpłacać na dotychczasowych zasadach, czyli na rachunki podatkowe urzędów skarbowych.

Obejrzyj: PIT, CIT i VAT na jednym rachunku. Od nowego roku rusza projekt: witraż. O co chodzi?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
pit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Fan
3 lata temu
Ale co to za obowiązek? To ułatwienie. Zamiast 4 przelewów jeden.
www.zostanmil...
3 lata temu
Zmień swoją przyszłość już dziś. Inwestycje z niskim nakładem finansowym i wysokim ROI (Return of Investment) + mega konkurs ROLEX. Sprawdź na www.zostanmilionerem.pl
Anty Popis
3 lata temu
Nie rozumiem. Niby po co ten mikrorachunek podatkowy jak podatki można płacić dalej na starych zasadach. Tak wyczytałem z artykułu.