Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mikrorachunek podatkowy. Nowy obowiązek od 2020 roku

Wraz z początkiem 2020 roku dotychczasowe rachunki urzędów skarbowych przestają obowiązywać, a wszelkich wpłat należy dokonywać na tzw. mikrorachunek podatkowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr)
Mikrorachunek podatkowy dotyczy ponad 25 milionów Polaków. (Fot: CEO Magazyn)

Mikrorachunek podatkowy dotyczy ponad 25 milionów Polaków. Chodzi o wszystkich podatników PIT, CIT i VAT, który powinni do końca 2019 roku wygenerować konto, gdyż ich dotychczasowe rachunki przestaną działać.

Czytaj: Mikrorachunek podatkowy. Podstawowe informacje i istotne terminy
tu wstaw treść

Numer swojego mikrorachunku podatkowego można sprawdzić w dowolnym momencie, korzystając przy tym z generatora dostępnego na stronie podatki.gov.pl lub w każdym urzędzie skarbowym.

Dowiedz się: Mikrorachunek podatkowy. Wyjaśniamy, jak działa nowe rozwiązanie dla wszystkich
tu wstaw treść

Przypomnijmy, że sam mikrorachunek podatkowy, to nowe uproszczenie przygotowane przez resort finansów i Krajową Administrację Skarbową (KAS). Za jego sprawą podatnik będzie miał jeden, stały, indywidualny rachunek do wpłat podatków PIT, CIT i VAT.

Na mikrorachunek podatkowy wpłacać będzie można również odsetki za zwłokę z tytułu zaległości podatkowych PIT, CIT i VAT oraz koszty upomnienia. Jednocześnie podatki inne niż PIT, CIT i VAT będzie można wpłacać na dotychczasowych zasadach, czyli na rachunki podatkowe urzędów skarbowych.

Obejrzyj: PIT, CIT i VAT na jednym rachunku. Od nowego roku rusza projekt: witraż. O co chodzi?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki 2020, wiadomości, pit, cit, vat, mikrorachunek
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-01-2020

Anty PopisNie rozumiem. Niby po co ten mikrorachunek podatkowy jak podatki można płacić dalej na starych zasadach. Tak wyczytałem z artykułu.

01-01-2020

FanAle co to za obowiązek? To ułatwienie. Zamiast 4 przelewów jeden.

01-01-2020

www.zostanmilionerem.plZmień swoją przyszłość już dziś. Inwestycje z niskim nakładem finansowym i wysokim ROI (Return of Investment) + mega konkurs ROLEX. Sprawdź na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)