Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Minister finansów o Polskim Ładzie: zderzyliśmy się z rzeczywistością

528
Podziel się:

Zderzyliśmy się z rzeczywistością. Taki algorytm jest wykonalny dla umowy o pracę i jednego pracodawcy, bez dodatkowych dochodów na zleceniu, renty, emerytury, bez wspólnego rozliczenia z małżonkiem — powiedział w rozmowie z "Sieci" szef resortu finansów Tadeusz Kościński, zapytany, dlaczego nie udało się stworzyć przejrzystego kalkulatora podatkowego.

Minister finansów o Polskim Ładzie: zderzyliśmy się z rzeczywistością
Tadeusz Kościński zapewnił, że system będzie korygowany w miarę pojawiania się ewentualnych problemów (East News, Piotr Molecki)

Minister finansów Tadeusz Kościński, pytany, dlaczego część osób otrzymała niższe wynagrodzenia w styczniu, stwierdził, że nie był to błąd. - Kłopot polegał na tym, że wiele osób nie złożyło formularza PIT-2 u pracodawcy, a niektórzy też niepotrzebnie złożyli oświadczenia o rezygnacji z ulgi dla klasy średniej — zauważył.

Zapewnił, że pieniądze wrócą do podatników jeszcze w styczniu.

Zobacz także: Inflacja zostanie na lata? Minister finansów: Potrzebujemy spokoju

Kalkulator podatkowy Polskiego Ładu

Kościński pytany był też o to, dlaczego nie udało się stworzyć przejrzystego kalkulatora podatkowego.

Zderzyliśmy się z rzeczywistością. Taki algorytm jest wykonalny dla umowy o pracę i jednego pracodawcy, bez dodatkowych dochodów na zleceniu, renty, emerytury, bez wspólnego rozliczenia z małżonkiem. Do tego dochodzi umowa z 50-proc. kosztami uzyskania przychodu. I wariantów robi się bardzo dużo

- zauważył szef MF.

Kościński zapewnił, że system będzie korygowany w miarę pojawiania się ewentualnych problemów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(528)
dziecko we mg...
miesiąc temu
Do Rumunii już nie daleko.Mamy to jak w banku.Znanym w Polsce.
and.cza123
3 miesiące temu
Niestety sytuacja jest poważna. Natomiast rozliczyć się trzeba za poprzedni rok. Rok temu skorzystałem z programu pitax i byłem bardzo zadowlony.
Suweren
4 miesiące temu
Tyle ludzi mówiło że to bubel prawny ale rządzący ich wysmiewali a jak Senat wniósł poprawki to Sejm wszystkie odrzucił i nie było debaty w Sejmie tylko głosowania ,i takie postępowanie Partii Rządzącej w Sejmie to nazywa się Demokracja ? dziwne ale Polska to nie Zachód.
Realista
4 miesiące temu
A czego się spodziewać po Januszu, który nawet wyższego wykształcenia nie ma a po znajomości dostał przypadkowo tekę ministra finansów?
grabarz
4 miesiące temu
Teraz będzie składka zdrowotna 50% waszych dochodów żebyście nie musieli czekać w kolejce oraz składka zdrowotna + 20% waszych dochodów żebyście mogli leczyć Covid-19.
...
Następna strona