Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
WZI
|

Ministerstwo finansów: Nie będzie podwyżek podatków

22
Podziel się

- Nie są planowane podwyżki podatków, ani wprowadzenie dodatkowych danin i opłat - powiedział na antenie radiowej Jedynki Łukasz Czernicki, główny ekonomista resortu finansów.

Ministerstwo finansów: Nie będzie podwyżek podatków
Nie będzie podwyżek podatków. (Getty Images, getty images)
bDAIBMRN

"Zakładamy, że wpływ jesiennej fali koronawirusa będzie mniejszy, niż marcowo-kwietniowej" - powiedział Czernicki.

Ocenił, że od stycznia do października dochody budżetu państwa były wyższe o 3,3 proc. Jednak biorąc pod uwagę same wpływy z podatków, były one niższe o 1 proc., w porównaniu do ubiegłego roku.

"Dochody z VAT od początku roku kształtowały się na podobnym poziomie, co w roku ubiegłym, podobnie ma się sytuacja z wpływami z podatku CIT" - powiedział ekonomista. "Jedynie wpływy z podatku PIT są niższe o ok. 5 proc., niż w roku ubiegłym".

bDAIBMRP
Zobacz także: Podatek handlowy wykończy hipermarkety? "Niektóre tego nie udźwigną"

Jak twierdzi Czernicki, wpływ na to ma nie tylko pogarszająca się sytuacja ekonomiczna, ale i reforma podatkowa z 2019 roku, która obniżyła stawkę podatkową i wprowadziła ulgę dla młodych.

Zdaniem ekonomisty, prognozowanie wpływu drugiej fali pandemii na dochody budżetowe jest trudne. Na razie znane są dane o dochodach z VAT, które są podobne do zeszłorocznych.

bDAIBMRV

"Według mojej wiedzy nie są planowane ani podwyżki podatków, ani wprowadzenie dodatkowych danin i opłat" - powiedział Czernicki.

bDAIBMSq
Źródło:
KOMENTARZE
(22)
Tadek
2 miesiące temu
A czy podniosą po 10 latach II próg podatkowy, lub kwotę wolną od podatku? Jeżeli nie to niech przestaną mówić, że nie będzie podwyżki podatków, bo to kłamstwo.
KLe
2 miesiące temu
Krętactwo, kłamstwo oszustwo, dominują w genotypie tego środowiska. Po prostu nie wierzę im.
Minister
2 miesiące temu
Nie będziemy podwyższać podatków. Obecne zostaną na tym samym poziomie a po prostu wprowadzimy nowe.
bDAIBMSr
Zebek
2 miesiące temu
Taaaa podniosa wszystko co nie nazywa sie podatek, oplaty sadowe, jakies bzdury za deszczowke, grzywny w skarbowce na lewo i prawo itd.
Tak będzie
2 miesiące temu
Podatków nie, tylko milion nowych "opłat" ;)
...
Następna strona