Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Nie zgadzają się na Polski Ład. Mają na nim stracić. "To podwyżka podatku o 9 proc."

33
Podziel się:

Przedsiębiorcy nie są zadowoleni z pomysłów podatkowych Polskiego Ładu. Zjednoczona Prawic przygotowała nowe regulacje fiskalne, które zdaniem przedsiębiorców stracą oni na pomysłach rządu.

Nie zgadzają się na Polski Ład. Mają na nim stracić. "To podwyżka podatku o 9 proc."
Polski Ład według przedsiębiorców ma być podwyżką podatków (Adobe Stock, NATEE MEEPIAN)
bELmcHzF

Przedsiębiorcy uważają, że Polski Ład zwiększy obciążenie podatkowe polskiego biznesu. Polski biznes negatywnie ocenia pomysł dotyczące zwiększenia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, zwiększenie progu podatkowego do 120 tys. zł i szeroko krytykowana przez środowiska związane z biznesem likwidacja ulgi dotyczącej składki zdrowotnej.

- Chcielibyśmy się dowiedzieć, jak proponowane zmiany podatkowe wpłyną na ulgę rodzinną, bo pojawiły się sygnały, że może być ona zagrożona – powiedział po spotkaniu Rady Dialogu Społecznego z szefem resortu finansów Marek Lewandowski, rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

Dużo ostrzej o Polskim Ładzie wypowiadali się już sami przedsiębiorcy. - Organizacje przedsiębiorców podkreślały, że nie jest prawdą, że Polski Ład to historyczna obniżka podatków, ponieważ podniesienie kwoty wolnej od podatku nie oznacza zwolnienia z podatku wynagrodzeń do kwoty 30 tys. zł, a jedynie jego obniżenie do 9 proc., czyli do poziomu niepodlegającej odliczeniu składki zdrowotnej - powiedział Przemysław Pruszyński z Konfederacji Lewiatan.

bELmcHzH
Zobacz także: Wielka inwestycja zamrożona przez pandemię. Park of Poland liczy straty. "To są bardzo duże pieniądze"

- Bez wątpienia na proponowanych zmianach stracą przedsiębiorcy, dla zdecydowanej większości z nich Polski Ład to podwyżka podatku o 9 proc. – podsumował pomysły rządu Pruszyński.

Podczas posiedzenia plenarnego Rady Dialogu Społecznego zostały przedstawione wstępne uwagi, bo na pełną opinię o projektowanych zmianach organizacje społeczne mają czas do końca sierpnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELmcHAi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(33)
Stach
3 miesiące temu
Żeby jednym dać trzeba innych okraść. Komunizm ma to do siebie, że kiedyś kończą się cudze pieniądze i trzeba okradać tych których jeszcze da radę w imię "sprawiedliwości społecznej" . Tylko takie postępowanie kieruje Polskie w stronę takich Państw jak Kuba, Wenezuela.
Romek
3 miesiące temu
Pozamykamy firmy. Pójdziemy na socjal. Nich się rząd martwi z czego mi zapłaci.
Spostrzegawcz...
3 miesiące temu
PiS dał Polakom ponownie socjalizm.
bELmcHAj
Small b.
3 miesiące temu
Od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że rząd zachęca mnie do zamknięcia mojego małego biznesu, a w zamian zachęca mnie do przejścia na socjal. Może też trochę do dorobienia w szarej strefie. Odpadłoby mi dużo formalności i kosztów. Obiecuję się nad tym zastanowić.
Dobrze już by...
3 miesiące temu
Skąd ja to znam. Docelowy model gospodarczy PiS: 1. wszyscy na umowie o pracę, 2. przedsiębiorstwa (prawie) w 99% państwowe, 3. beneficjenci "jedynie (po)słuszni", 4. własność i przedsiębiorcy prywatni sporadyczni (niemile widziani). 5. wszystkim "po równo" za wyjątkiem beneficjentów.
...
Następna strona