Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRWL
|

Polski Ład. Mieszkanie bez wkładu własnego. Morawiecki obiecuje ustawę już we wrześniu

77
Podziel się:

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że ustawa gwarantująca mieszkanie bez wkładu własnego dla rodzin do 40. roku życia ma być procedowana już we wrześniu. Projekt ma pojawić się w ciągu kilku tygodni.

Polski Ład. Mieszkanie bez wkładu własnego. Morawiecki obiecuje ustawę już we wrześniu
Mateusz Morawiecki obiecuje kolejne rozwiażania prorodzinne (PAP, Artur Reszko)
bEKEjviZ

Mateusz Morawiecki w trakcie wtorkowej konferencji prasowej zachwalał prorodzinne rozwiązania Polskiego Ładu. W konferencji premierowi towarzyszyła szefowa resoru rodziny Marlena Maląg.

- Rodzina jest naprawdę najważniejszym i najwspanialszym fundamentem społeczeństwa – powiedział w Warszawie Mateusz Morawiecki. Premier dodał, że "musimy chuchać i dmuchać na rodzinę".

Morawiecki przedstawił założenia dotyczące mieszkania bez wkładu własnego. Premier zapowiedział, że w ciągu kilku tygodni powstały założenia ustawy.

bEKEjvjb
Zobacz także: Dorsz z przyłowu, mimo zakazu. Ekspertka: Nie można tego jeść

- Poprosiłem o przyspieszenie prac tak, aby w ciągu kilku tygodni powstał projekt ustawy o gwarancji przez państwo wkładu własnego na mieszkanie dla małżeństw do 40. roku życia – mówił Morawiecki.

Państwo ma też pomóc w polepszeniu standardu mieszkaniowego rodzin, które już posiadają własne mieszkanie. Morawiecki mówił o gwarancjach spłaty w przypadku narodzin kolejnych dzieci. Im więcej, tym większe dopłaty.

bEKEjvjh

W trakcie konferencji premier odniósł się też do sytuacji gospodarczej kraju. Zdaniem Morawieckiego inne kraje "zazdroszczą nam sytuacji gospodarczej".

Polski Ład przewiduje szereg rozwiązań, które mają na celu poprawę sytuacji polskich rodzin.

Morawiecki kilka dni temu zaprezentował infografikę przedstawiającą m.in. pięć fundamentów Polskiego Ładu:

  • 7 proc. PKB na zdrowie, obniżka podatków dla 18 mln Polaków;
bEKEjvji
  • inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy;
  • mieszkanie bez wkładu własnego, dom 70 mkw. bez formalności
  • emerytury bez podatku do 2500 zł.

Propozycje dla rodzin mają na celu nie tylko poprawić sytuację ekonomiczną samych rodzin, ale także przekonać Polaków do posiadania dzieci.

bEKEjvjj

- Ważne, żeby ten system wspierał małżeństwo, żeby ono się opłacało – tak o projektach socjalnych PiS kilka tygodni temu mówił Mateusz Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKEjvjC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(77)
Greg
2 miesiące temu
Kolejne złote myśli Pana Morawieckiego. Człowiek powinien być wymazany z historii polskiej polityki. Tak beznadziejnego premiera ten kraj jeszcze nie miał.
I.Krasicki
2 miesiące temu
Temu Panu już dziękuję za jego bajanie, wolę Krasickiego!
I.Krasicki
2 miesiące temu
"Wstęp do Bajek"; Był młody, który życie wstrzemięźliwie pędził; Był stary, który nigdy nie łajał, nie zrzędził; Był bogacz, który zbiorów potrzebnym udzielał; Był autor, co się z cudzej sławy rozweselał; Był celnik, który nie kradł; szewc, który nie pijał; Żołnierz, co się nie chwalił; łotr, co nie rozbijał; Był minister rzetelny, o sobie nie myślał; Był na koniec poeta, co nigdy nie zmyślał.; — A cóż to jest za bajka? Wszystko to być może!; — Prawda, jednakże ja to między bajki włożę.;
bEKEjvjD
I.Krasicki
2 miesiące temu
"Do dzieci"; O wy, co wszystkie porzuciwszy względy,; Za cackiem bieżyć gotowi w zapędy,; Za cackiem, które zbyt wysoko leci,; Bajki wam niosę, posłuchajcie, dzieci.; Wy, których tylko niestatek żywiołem,; Co się o fraszki uganiacie wspołem,; O fraszki, których zysk maże i szpeci,; Bajki wam niosę, posłuchajcie, dzieci.; Wy, którzy marne przybrawszy postaci,; Baśniami łudzić umiecie współbraci,; Baśniami, które umysł płochy kleci,; Bajki wam niosę, posłuchajcie, dzieci.;
kwadrat
2 miesiące temu
Tylko że gorzej mieć dziecko jak za mieszkanie w warszawie 11 tys za metr a i trudno to zahamować w jakiś sposób banka czy nie bańka mieszkania i tak są za drogie.
...
Następna strona