Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Ostatnia chwila na złożenie PIT. Spóźnialskim grożą karne odsetki

2
Podziel się:

Już w piątek 30 kwietnia mija termin na złożenie zeznania podatkowego PIT za 2020 r. Można to zrobić za pośrednictwem usługi Twój e-PIT lub e-Deklaracje. Istnieje także możliwość złożenia zeznania w formie papierowej. Jak to zrobić? Odpowiadamy.

Ostatnia chwila na złożenie PIT. Spóźnialskim grożą karne odsetki
Zeznania PIT. Już jutro mija ostateczny termin

Co grozi spóźnialskim i tym, którzy zapomną złożyć zeznanie na czas? Wówczas zostanie ono automatycznie zaakceptowane i uznane za złożone 30 kwietnia. Brzmi niegroźnie? W praktyce za gapiostwo możemy słono zapłacić. Dotyczy to jednak osób, które prowadzą firmę. Ich rozliczeń automatycznych nie ma w systemie Twój e-Pit.

Sprawa dotyczy więc nawet kilku milionów Polaków, którzy na przykład zarabiają w oparciu o jednoosobowa działalność gospodarczą. Takie osoby muszą same zadbać o rozliczenie.

Jeżeli z rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, wówczas skarbówka powiadomi nas o konieczności dopłaty. Po upływie tygodnia na poczet naszego rachunku będą naliczane odsetki.

Chcesz się rozliczyć, ale planujesz to zrobić listownie? W przypadku zeznań wysłanych pocztą o zachowaniu terminu decyduje data stempla pocztowego.

Do tej pory za pośrednictwem usługi Twój e-PIT złożono już ponad 5,4 mln deklaracji. Tadeusz Kościński, szef resortu finansów, zachwala rozwiązanie ze względu na jego wielofunkcyjność.

- W ten sposób można uwzględnić brakujące odliczenia, zmienić lub wskazać organizację pożytku publicznego, do której ma trafić 1 proc. podatku - wymienia.

Ponadto podatnicy, którzy złożyli PIT przez internet otrzymają zwrot nadpłaty do 45 dni.

Przypomnijmy przy okazji, że usługa Twój e-PIT dostępna jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym na podatki.gov.pl. W usłudze zostały przygotowane zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36

Zobacz także: Nowa pomoc rządu. Właściciele galerii handlowych oburzeni. Najemcy odpowiadają
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
pit
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Ciekawy
3 lata temu
A jaka kara grozi urzednikom za ich bledy?
Stach
3 lata temu
Wszędzie gdzie się nie obrócisz to kara W tym roku musiałem dopłacić 3 złote do pita na poczcie dodatkowo 12 zeta za przelew ale w zeszłym roku była nadpłata 8 złoty to tego nie zaliczyła kochana nasza skarbówka tylko karać potrafią