Notowania

Oszustwo na e-Deklaracje. Ministerstwo Finansów ostrzega

Dostałeś podejrzaną wiadomość e-mail w związku z rozliczeniem PIT? Uważaj! Oszuści próbują się podszywać pod Krajową Administrację Skarbową i Ministerstwo Finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ministerstwo ostrzega przed próbami oszustwa. (Fot: Jan Bielecki/East News)

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów pojawiło się ostrzeżenie. Na celowniku oszustów znalazły osoby rozliczające się z podatków.

"Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami e-mail, które zawierają informacje o pomyślnie wysłanych zeznaniach do systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów (MF)" - czytamy w komunikacie.

Urzędnicy informują, że udostępnione przez Krajową Administracje Skarbową (KAS) zeznania podatkowe PIT-37, PIT-38, PIT-36 i PIT-28 dostępne są wyłącznie w usłudze Twój e-PIT na stronie podatki.gov.pl.

Twój e-PIT bardziej wygodny. "Niektórzy nie muszą robić nic"

Tym samym MF i KAS nie wysyłają do podatników żadnych wiadomości e-mail podczas składania zeznań podatkowych. Jeśli taką otrzymałeś, może to oznacza próbę oszustwa.

Wiadomości takie należy traktować jako niebezpieczne i je usuwać - radzą urzędnicy.

Nieprzypadkowo oszuści wzięli na celownik rozliczenia podatkowe. Jak co roku do końca kwietnia wszyscy muszą zostać złożone najpopularniejsze formularze: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Akurat elektroniczny system rozliczeń e-Deklaracje jest najprostszym sposobem na szybkie załatwienie sprawy bez wychodzenia z domu.

Więcej na temat rozliczenia PIT w tym roku znajdziesz w specjalnej sekcji Money.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-02-2020

tomWczoraj rozliczałem podatek drogą elektroniczna. Widać, że Kaczyński szuka pieniędzy na każdym kroku. Wszystko w tych zeznaniach jest tak … Czytaj całość

16-02-2020

mieciona jakiego Pana mi takie państwo , płacic to trzeba ale ochrony to już nie zapewnią syf po prostu tektura .

16-02-2020

opiniaWogule zakłady pracy powinny rozliczać PIT gdyż są płatnikami podatku dochodowego ,a nie pracownik indywidualnie w biurze rachunkowym !

Rozwiń komentarze (15)