Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Borciuch
|

PIT 2019. Jak rozliczyć PIT przez Internet? Do kiedy musimy się rozliczyć? Kiedy otrzymamy zwrot podatku?

0
Podziel się:

PIT 2019 otrzymali już praktycznie wszyscy pracownicy i zleceniobiorcy. Teraz przyszła pora na rozliczenie. Będzie to zdecydowanie łatwiejsze niż rok temu. Sprawdzamy, jak rozliczyć PIT przez Internet, do kiedy trzeba to zrobić i kiedy otrzymamy zwrot podatku.

PIT 2019. Jak rozliczyć PIT przez Internet? Do kiedy musimy się rozliczyć? Kiedy otrzymamy zwrot podatku?
PIT 2019. Jak rozliczyć PIT przez Internet? Do kiedy musimy się rozliczyć? Kiedy otrzymamy zwrot podatku? (East News)
bELiLkSt

PIT 2019. Do kiedy był wysyłany PIT-11? Kto go otrzymał?

Pracodawcy i zleceniodawcy mieli obowiązek wysłać deklarację PIT-11 do Urzędu Skarbowego, a do końca lutego swoim pracownikom i zleceniobiorcom.

PIT 2019. Do kiedy trzeba rozliczyć deklarację PIT-37?

Pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę, umowę zlecenie lub umowę o dzieło rozliczają deklarację PIT-37. Wypełniony dokument należy dostarczyć Urzędowi Skarbowemu do końca kwietnia.

bELiLkSv

PIT 2019. Jak rozliczyć PIT przez Internet?

Aby rozliczyć PIT 2019, możemy zanieść odpowiednie dokumenty do Urzędu Skarbowego. Szybszym i wygodniejszym sposobem jest rozliczenie przez Internet. Możemy to zrobić dzięki aplikacji Twój e-PIT lub programowi PIT online.

Na platformie Twój e-PIT możemy sprawdzić deklarację przygotowaną przez Urząd Skarbowy. Aby się do niej dostać, trzeba wejść na stronę podatki.gov.pl, potem w dział PIT i następnie uruchomić aplikację Twój e-PIT. Po zalogowaniu do systemu będziemy musieli sprawdzić poprawność danych znajdujących się w systemie. Możemy dodać przysługujące nam ulgi oraz wybrać opcję rozliczenia się ze współmałżonkiem. Po weryfikacji i ewentualnej korekcie deklaracji możemy ją przesłać Urzędowi Skarbowemu.

bELiLkSB

Z kolei program PIT online można pobrać na komputer lub skorzystać z wersji internetowej. Po zalogowaniu do systemu musimy wypełnić odpowiednie rubryki i odliczyć przysługujące nam ulgi. Jeśli chcemy, będziemy mogli przekazać 1% podatku — wystarczy podać numer KRS fundacji.

PIT 2019. Kiedy otrzymamy zwrot podatku?

Jeśli zdecydujemy się na tradycyjne rozliczenie w Urzędzie Skarbowym, zwrot podatku otrzymamy w terminie do trzech miesięcy od dnia dostarczenia dokumentów do US.

W przypadku rozliczenia się przez Internet pieniądze znajdą się na naszym koncie w terminie do 45 dni od daty złożenia deklaracji.

bELiLkSW
KOMENTARZE
(0)