Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Monika Branicka
|

Do kiedy można złożyć deklarację PIT-11?

0
Podziel się:

Masz firmę i musisz poinformować urząd skarbowy o dochodach swoich pracowników?

Do kiedy można złożyć deklarację PIT-11?
(Katarzyna Mała / East News)

Masz firmę i musisz poinformować urząd skarbowy o dochodach pracowników? Wypełnij deklarację PIT-11 i wyślij ją przez internet do 28 lutego 2017 roku.

Aktualizacja: 18 stycznia 2017 r.

Jeśli zatrudniasz powyżej pięciu pracowników, jedyną możliwością wypełnienia zeznania podatkowego jest forma internetowa, która w tym przypadku ostatecznie zastąpiła papierową deklarację PIT. Mniejsze firmy - rozliczające od 1 do 5 podatników - mają jeszcze wybór, ale tradycyjną wersję formularza mogły wysłać tylko do 1 lutego.

Wydłużony czas na wysyłkę elektronicznego PIT-a ma skłonić przedsiębiorców do używania nowoczesnych rozwiązań. Internetowa deklaracja jest szybsza, wygodniejsza i bardziej ekonomiczna.

Możesz skorzystać z e-Deklaracji za pośrednictwem rządowego Portalu Podatkowego, wypełnić PIT online lub pobrać desktopową aplikację, przygotowaną również przez portal WP money. Dzięki interaktywnemu kwestionariuszowi i dołączonej instrukcji obsługi, wypełnienie rozliczenia nie powinno sprawić problemu.

Dla kogo PIT-11?

W formularzu _ _znajdują się informacje o zaliczkach na podatek dochodowy, składkach na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz kwota dochodów uzyskanych w ubiegłym roku przez pracownika. Dokument ten dotyczy zarówno osób zatrudnionych o umowę o pracę, jak i pracujących na umowę zlecenie czy umowę o dzieło.

Jako płatnik składek masz obowiązek przekazać deklarację podatkową nie tylko właściwemu urzędowi skarbowemu, ale także podatnikowi (zatrudnionemu). Do kiedy PIT-11 powinien zostać przekazany pracownikowi? Koniec lutego to ostateczny termin również w tym przypadku. Aby zrobić to sprawnie i szybko, możesz posłużyć się pocztą elektroniczną, co gwarantuje dodatkowe oszczędności.

porady
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)