Trwa ładowanie...
bFdYPCLF
Notowania

Pit 2016 – Wszystkie wiadomości

Rozliczenia PIT za 2016 podsumowane. Polacy wysłali 9,7 mln elektronicznych deklaracji
10.05.2017 14:08

PIT 2016
 / 
Rozliczenia PIT za 2016 podsumowane. Polacy wysłali 9,7 mln elektronicznych deklaracji

W tym roku podatnicy złożyli ponad 9 mln 670 tys. e-deklaracji. To prawie o 1,3 mln więcej niż w 2016 roku - podaje Ministerstwo Finansów.

PIT dotarł do urzędu skarbowego? Sprawdź, kiedy otrzymasz zwrot podatku
16
07.05.2017 14:13

PIT 2016
 / 
PIT dotarł do urzędu skarbowego? Sprawdź, kiedy otrzymasz zwrot podatku

Okres wzmożonego składania deklaracji PIT już za nami. Niektórzy podatnicy mogą liczyć na zwrot podatku.

PIT po terminie. Jak złożyć czynny żal i uniknąć kary? Warto się pospieszyć
4
05.05.2017 11:15

PIT 2016
 / 
PIT po terminie. Jak złożyć czynny żal i uniknąć kary? Warto się pospieszyć

W tym roku podatnicy mieli dwa dni więcej na roczne rozliczenie z fiskusem. Nie wszyscy zdążyli dopełnić obowiązku? Zapominalscy mają szansę uniknąć kary.

PIT 2016. To już ostatnie chwile na to, by rozliczyć się z urzędem skarbowym
14
01.05.2017 15:24

PIT 2016
 / 
PIT 2016. To już ostatnie chwile na to, by rozliczyć się z urzędem skarbowym

Resort finansów namawia, by Polacy korzystali z możliwości złożenia PIT za pośrednictwem internetu.

Coraz mniej czasu na rozliczenie PIT. Przypominamy, z jakich ulg podatkowych możesz skorzystać
6
29.04.2017 10:09

PIT 2016
 / 
Coraz mniej czasu na rozliczenie PIT. Przypominamy, z jakich ulg podatkowych możesz skorzystać

Wpłacasz oszczędności na konto emerytalne? A może jesteś honorowym dawcą krwi? Sprawdź najpopularniejsze ulgi podatkowe i odliczenia od dochodu.

bFdYPCLH
Rozliczenie PIT online sprawdzi się w ostatniej chwili. Zdążysz przed majówką
28.04.2017 11:17

PIT 2016
 / 
Rozliczenie PIT online sprawdzi się w ostatniej chwili. Zdążysz przed majówką

Ponad 8 mln Polaków złożyło w tym roku deklaracje przez internet. Elektroniczne PIT-y to najszybszy sposób na rozliczenie z urzędem skarbowym.

PIT po terminie to same problemy. Opłaca się zdążyć przed 2 maja
54
27.04.2017 6:30

PIT 2016
 / 
PIT po terminie to same problemy. Opłaca się zdążyć przed 2 maja

Termin składania popularnych deklaracji PIT mija już w przyszłym tygodniu. Na spóźnialskich czekają niemiłe konsekwencje.

PIT za zmarłego podatnika. Kto powinien pamiętać o rozliczeniu członka rodziny?
28
26.04.2017 12:03

PIT 2016
 / 
PIT za zmarłego podatnika. Kto powinien pamiętać o rozliczeniu członka rodziny?

PIT za zmarłego podatnika sporządzą urzędnicy z instytucji właściwej ze względu na miejsce zamieszkania. Pomoc ze strony bliskich osób może się jednak przydać.

PIT 2016. Masz wątpliwości dotyczące rozliczenia? Zadzwoń do Ministerstwa Finansów
2
25.04.2017 16:08

PIT 2016
 / 
PIT 2016. Masz wątpliwości dotyczące rozliczenia? Zadzwoń do Ministerstwa Finansów

Został ostatni tydzień na złożenie popularnych deklaracji podatkowych. Termin mija dokładnie 2 maja.

bFdYPCLN
PIT 2016. Zwrot podatku może być wyższy. Przypominamy, jak o to zadbać
6
25.04.2017 10:52

PIT 2016
 / 
PIT 2016. Zwrot podatku może być wyższy. Przypominamy, jak o to zadbać

Podatnicy mogą przyczynić się do zwiększenia zwrotu podatku. Mogą m.in. wykazać wyższe kwoty uzyskania przychodu lub rozliczyć się wspólnie z małżonkiem.

Jak rozliczyć PIT? Przez internet lub na papierze. Podatnicy mają coraz mniej czasu
14
20.04.2017 13:29

PIT 2016
 / 
Jak rozliczyć PIT? Przez internet lub na papierze. Podatnicy mają coraz mniej czasu

W tym roku PIT za podatnika mógł rozliczyć fiskus. Termin składania wniosków minął 18 kwietnia. Spóźnialscy sporządzą więc deklaracje samodzielnie przez internet lub na papierze.

Ulga na dziecko w PIT. Rodzice jedynaków muszą spełnić dodatkowy warunek
8
18.04.2017 12:33

PIT 2016
 / 
Ulga na dziecko w PIT. Rodzice jedynaków muszą spełnić dodatkowy warunek

Rodzice składający deklaracje PIT za 2016 rok mogą skorzystać z ulgi prorodzinnej. Najwięcej zyskają rodziny wielodzietne. Małżonkowie z jedynakiem też obniżą podatek.

PIT rozliczą urzędnicy. Ale musisz się pospieszyć
18.04.2017 3:23

PIT 2016
 / 
PIT rozliczą urzędnicy. Ale musisz się pospieszyć

Zostały dwa tygodnie na rozliczenie się z fiskusem. We wtorek 18 kwietnia podatnicy mają też ostatnią szansę na to, żeby formularz PIT-37 wypełnili za nich urzędnicy fiskusa. Co roku coraz bardziej popularne staje się rozliczanie z fiskusem przez internet.

bFdYPCLO
Rozliczenie PIT za 2016 rok. Sprawdź, o czym warto pamiętać
32
15.04.2017 10:05

PIT 2016
 / 
Rozliczenie PIT za 2016 rok. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Początek wiosny to czas wzmożonej wysyłki PIT-ów. W tym roku termin na złożenie popularnych deklaracji mija 2 maja. I choć ogólna procedura jest taka sama jak w latach poprzednich, pojawiło się kilka nowości.

PIT 2016. Ulga na dziecko pełnoletnie nie musi być problemem. Kiedy rodzice mogą zmniejszyć podatek?
28
14.04.2017 11:36

PIT 2016
 / 
PIT 2016. Ulga na dziecko pełnoletnie nie musi być problemem. Kiedy rodzice mogą zmniejszyć podatek?

Na uldze prorodzinnej zyskają nawet osoby, których dzieci są już pełnoletnie. Wystarczy, że nadal się uczą lub studiują.

Rozliczasz PIT? Zobacz, z jakich ulg podatkowych możesz skorzystać
20
12.04.2017 6:22

PIT 2016
 / 
Rozliczasz PIT? Zobacz, z jakich ulg podatkowych możesz skorzystać

Sprawdź, z których ulg podatkowych możesz skorzystać przy zeznaniu za 2016 rok.

Ulga na leki pozwala odliczyć wydatki w PIT. Kto może z niej skorzystać?
4
11.04.2017 11:22

PIT 2016
 / 
Ulga na leki pozwala odliczyć wydatki w PIT. Kto może z niej skorzystać?

Zostawiasz w aptece mnóstwo pieniędzy? Możesz rozliczyć te wydatki w PIT i zapłacić niższy podatek. Nie uda się to jednak bez zaświadczenia od lekarza specjalisty i orzeczenia o niepełnosprawności.

Wydatki na dojazd do pracy mogą obniżyć podatek PIT. Trzeba jednak spełnić kilka warunków
73
09.04.2017 7:53

PIT 2016
 / 
Wydatki na dojazd do pracy mogą obniżyć podatek PIT. Trzeba jednak spełnić kilka warunków

Dojeżdżasz do pracy do innej miejscowości? Wydatki z tego tytułu możesz wykazać w PIT jako koszty uzyskania przychodu za 2016 rok.