Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Pożegnanie z ulgą. Można odliczyć kilka tysięcy złotych

20
Podziel się:

W zeznaniu za zeszły rok po raz ostatni obniżymy podatek o składkę zdrowotną. Przedsiębiorcy, którzy zapłacili w grudniu dwa razy, odliczą od podatku 13 składek — pisze "Rzeczpospolita".

Pożegnanie z ulgą. Można odliczyć kilka tysięcy złotych
Przedsiębiorcy, którzy zapłacili w grudniu do ZUS dwa razy, odliczą od podatku 13 składek zdrowotnych — pisze "Rz" (East News)

Dziennik przypomina, że mimo zlikwidowania przez Polski Ład ulgi na składkę zdrowotną, w rozliczeniu za ubiegły rok nadal możemy z niej skorzystać.

Odliczenie składki zdrowotnej

Ile może dostać przedsiębiorca na pożegnanie z ulgą? Jeśli płacił w terminie, czyli na początku następnego miesiąca, i w prawidłowej wysokości w zeznaniu za zeszły rok odliczy 3928,60 zł (312,02 zł + 11 x 328,78 zł).

Zobacz także: Praca dla seniorów. Jeden haczyk. Powyżej progu - podatek

"Rz" zwraca uwagę, że kwota będzie wyższa, jeśli ktoś w grudniu zapłacił dwie składki. "Normalnie za listopad i szybciej za grudzień. Większość przedsiębiorców skorzystała z tej możliwości. Daje to zysk w kwocie 328,78 zł, bo gdyby składkę za grudzień zapłacili w styczniu, to zgodnie z Polskim Ładem ulgi już nie ma. Oni w zeznaniu rocznym wykażą 13 składek i odliczą 4257,38 zł (312,02 zł + 12 x 328,78 zł)" - czytamy.

Gazeta przypomina, że przedsiębiorcy na skali oraz liniowym PIT składają zeznanie roczne od 15 lutego do końca kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
bingo123
2 lata temu
Poczekajmy, nie spieszmy się ze złą krytyką . Do tej pory nikt z Polaków nie stracił tylko zyskał. Bądźmy lojalni
Polak
2 lata temu
Znieść składki zdrowotne niech każdy płaci za lekarza ze swoich pieniędzy
Pacjent rrrr
2 lata temu
DOSTANIE SKIEROWANIA DO SPECJALISTY PROBLEMY LECZNICTWA DEZORGANIZACJA CZYLI SZAMANSKIE LECZENIE A SKLADKI KASUJA UCZCIWIE !!!!!!!!!!!
taaaaak
2 lata temu
coraz więcej płacimy na leczenie a i tak musimy się prywatne leczyć
DGR
2 lata temu
Niestety kwota zysku nie wynosi 3928,60zł ale jedynie 17% tej kwoty tj 667,80zł czyli pomniejszenie podatku. To cała prawda,