Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Rolnicy zwolnieni z podatku. Premier obiecuje

238
Podziel się:

W przyszłym roku rolnicy sprzedający swoje towary do 100 tys. zł nie będą musieli płacić podatku dochodowego. - W ramach Polskiego Ładu zwiększamy możliwości dla rolników, żeby sprzedawać polskie produkty - zapowiedział premier Morawiecki.

Rolnicy zwolnieni z podatku. Premier obiecuje
Premier Morawiecki składa obietnicę rolnikom. (KPRM, KPRM)

– Ponad dwie trzecie Polaków kupując żywność sprawdza, czy to żywność polska. Ten trend rośnie coraz bardziej - argumentował szef rządu podczas wizyty w gospodarstwie rolnym w Marianowie Brodowskim.

Jak podkreślał, w Polskim Ładzie rząd zawarł wiele nowych rozwiązań dla polskiego rolnika. Kluczową ze zmian będzie możliwość sprzedaży swoich produktów przez rolników w całej Polsce. Do 100 tys. zł taka sprzedaż będzie nieopodatkowana.

Zobacz także: 4 tys. zdrowych świń na rzeź. Rolnik o pandemiach toczących polską wieś

– Pierwsza kwestia to Rolniczy Handel Detaliczny. Zwiększamy w ramach Polskiego Ładu możliwości dla rolników, żeby mogli sprzedawać produkty na terenie całej Polski do 100 tys. zł bez opodatkowania – podkreślił Mateusz Morawiecki.

– Walczymy o skrócenie drogi od pola do stołu – po to żeby zysk dla polskiego rolnika był największy. O to walczymy także na polu międzynarodowym – zaznaczył premier.

Zapowiedział, że rząd przeznaczy pieniądze na podniesienie efektywności polskiego rolnictwa – aby, jak stwierdził, polskie rolnictwo dominowało w Europie. - To jest nasz cel do zrealizowania.

Premier podkreślił także, że rząd dokłada wszelkich starań, żeby jak najwięcej inwestorów i inwestycji wzbogacało polską ziemię. Rozwiązania zaproponowane przez rząd w Polskim Ładzie przyczynią się do poprawy jakości zarówno rolników jak i wszystkich Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(238)
akcja
3 lata temu
ceny na łeb lecą, mafia warzywno owocowa się rozpanoszyła, problemem nie jest podatek ty okularniku tylko spekulacja cenowa!! Tym się zajmij, a nie pierdołami o podatkach, które łatwiej załatwić niż opanować te wały na produktach!! Niekontrolowany import - tam jest problem, ale wy jak widać na węglu nie potraficie sobie radzić z takimi problemami.
WIADOMO
3 lata temu
NO PRZECIEZ ROLNICY TO TAK CIEMNY NAROD ZE OCZYWISCIE JAK ZWYKLE UWIERZA W OBIETNICE I ZNOW ZAGLOSUJA NA PIS
Qwer
3 lata temu
Rozumiem, że w ramach równości społecznej ja swoje produkty również mogę sprzedać do 100 tyś beż opodatkowania
Polko
3 lata temu
Rolnik musi się ostro narobić żeby co kol-wiek zarobić,to nie jest praca na 8 godzin,desz nie deszcz w pole,susza albo grad zniszczą uprawy to rolnik nie zarobi nic,zbiory są tylko raz w roku wiec i pieniądze raz w roku, a gospodarstwo trzeba utrzymać,A jak człowiek mądry to i w mieście sobie da radę,do emerytur są różne dodatki np.pielęgnacyjne itd.,od niedawna weszły trzynastki i czternastki,to nie jest tak ze tylko rolnicy coś dostają ale o inne grupy również.Niestety jak ktoś nie ma zielonego pojęcia to o życiu innych to najlepiej potrafi tylko krytykować
Anty
3 lata temu
O swój elektorat to dbają!!!!!! Granda!!!! A i tak zagraniczne produkty są tańsze niż polskie, więc ludzie nie będą tego kupować!!!!!
...
Następna strona