Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bugaj: Rząd woli kieszenie biednych niż bogatych

0
Podziel się:

Profesor krytykuje strategię podatkową rządu. Podwyżka VAT polityczna.

Bugaj: Rząd woli kieszenie biednych niż bogatych
(prezydent.pl/GFDL)

Profesor Ryszard Bugaj krytykuje decyzję rządu o podwyżce podatku VAT. Zdaniem ekonomisty jest do decyzja zła, ale wynikająca z politycznej kalkulacji.

- _ Absolutnie jestem temu przeciwny. Określam to trywialnie w taki sposób, że jest to sięganie do bardzo wielu bardzo płytkich kieszeni. A można by sięgnąć do mniejszej liczby głębokich kieszeni i byłoby to krokiem w kierunku odrobiny sprawiedliwości i byłoby to z punktu widzenia makroekonomicznego znacznie bardziej opłacalne _ - wyjaśnia profesor. - _ Tutaj decydująca jest sprawa targetu politycznego PO, nie mam wątpliwości _- dodaje.

POSŁUCHAJ RYSZARDA BUGAJA:

Od 1 stycznia podatek VAT zostanie podniesiony o jeden punkt procentowy, a stawki wzrosną z 7 do 8 procent i z 22 do 23 procent. Rząd nie wyklucza, że będzie podnosił VAT w kolejnych latach, jeśli sytuacja budżetowa państwa będzie niekorzystna.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t22022.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/klopotek;wysadzimy;w;powietrze;pomysl;podniesienia;vat,32,0,691488.html) Kłopotek: Wysadzimy w powietrze pomysł podniesienia VAT
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t74597.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/podwyzka;vat;podrozeja;ksiazki;i;zywnosc,99,0,604259.html) Podwyżka VAT: Podrożeją książki i żywność Nowe stawki mają obowiązywać od przyszłego roku. Dadzą budżetowi nawet 800 mln złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t113503.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/uwaga;wyzszy;vat;bedziemy;placic;nawet;do;2018;roku,231,0,693479.html) Uwaga! Wyższy VAT będziemy płacić nawet do 2018 roku Premier Donald Tusk zapowiadając podwyżki stawek podatkowych VAT o jeden punkt procentowy obiecywał, że to rozwiązanie jedynie na trzy lata. Tymczasem nowa ustawa przewiduje powrót do 22-procentowego VAT nawet dopiero w 2019 roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)