Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fiskus bezprawnie ściąga podatki z konta

0
Podziel się:

Urząd podatkowy nie może ściągnąć zaległego podatku z konta podatnika bez jego zgody, szczególnie w przypadku braku skutecznego dostarczenia upomnienia.

"Gazeta Prawna" radzi, jak walczyć z fiskusem, który bezprawnie ściąga należności z kont podatników. Dziennik pisze, że do redakcji zgłosiło się już kilku czytelników, którym urząd podatkowy ściągnął środki z konta, nie pytając ich wcześniej o zdanie.

Gazeta podkreśla, że egzekucja zaległego podatku z konta bankowego podatnika może być wszczęta dopiero wtedy, gdy urząd skarbowy po upływie terminu zapłaty podatku prześle podatnikowi upomnienie. Postępowanie egzekucyjne może być wszczęte dopiero po upływie 7 dni od dnia doręczenia tego upomnienia - pisze dziennik i dodaje, że istnieją wyjątki, ale dotyczą one należności innych niż podatkowe, na przykład mandatów.

Oznacza to, że urząd podatkowy nie może ściągnąć zaległego podatku z konta podatnika bez jego zgody, szczególnie w przypadku braku skutecznego dostarczenia upomnienia - pisze "Gazeta Prawna".

podatki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)