Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fiskus doradzi jak się rozliczyć

0
Podziel się:

Coraz mniej czasu pozostaje nam na rozliczanie się z fiskusem z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Aby ułatwić nam rozliczanie jak co roku w urzędach skarbowych odbędzie się ogólnopolski Dzień Otwarty. Tegoroczny Dzień Otwarty zaplanowano na najbliższą sobotę 14 kwietnia - poinformował rzecznik resortu finansów Kuba Lutyk. Urzędnicy pomogą nam wypełnić PIT, a także doradzą nam jakie odliczenia przysługują w tym roku.

Monika Cackowska-Kiwior z Ministerstwa Finansów zauważa, że podatnicy coraz lepiej radzą sobie z wypełnianiem zeznań podatkowych.

Kuba Lutyk:
Urzędnicy sprawdzą, czy prawidłowo wypełniliśmy PiT "Pojawiają się jednak kłopoty związane z zarobkami z zagranicy" - mówi. "Podatnicy pytają też o ulgi, które już zostały zlikwidowane - dodaje.

W tym roku termin rozliczenia się z fiskusem z podatku od osób fizycznych upływa 30 kwietnia, czyli za trzy tygodnie.

Wypełniając PIT można też przekazać jeden procent podatku na organizacje pożytku publicznego. W tym roku zrobimy to jeszcze według starych zasad, czyli obliczamy podatek i przesyłamy pieniądze na konto wybranej przez nas organizacji. W przyszłym roku zrobi to za nas urząd skarbowy. Podatnik wskaże nazwę i konto obdarowanej przez niego organizacji, a fiskus dopełni reszty.

ZOBACZ TAKŻE NASZ SPECJALNY PORADNIK:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)