Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fiskus wygrywa 70 procent spraw. Sprawdź, dlaczego

0
Podziel się:

Przyczyną sądowych porażek jest m.in fakt, że podatnicy nie korzystają z pomocy profesjonalnych pełnomocników.

Fiskus wygrywa 70 procent spraw. Sprawdź, dlaczego
(Lisafx/Dreamstime)

Skuteczność organów podatkowych rośnie z roku na rok, co potwierdzają dane z wojewódzkich sądów administracyjnych.

Fiskus wygrywa spory sądowe z podatnikami we wszystkich sprawach poza interpretacjami indywidualnymi. W latach 2005 - 2010 średnio 64 procent sporów z ludźmi zwyciężał fiskus. W 2010 roku wygrał ich już prawie 70 procent - wyliczył _ Dziennik Gazeta Prawna _. Najwięcej sporów dotyczyło podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatku od spadków i darowizn.

To przed fiskusem toczą się postępowania dowodowe i wtedy odbywa się decydująca bitwa o podatki. Sąd administracyjny kontroluje jedynie decyzje, a sam dowodów z reguły nie przeprowadza.

Przyczyną sądowych porażek jest także to, że podatnicy nie korzystają z pomocy profesjonalnych pełnomocników. Szanse na wygraną rosną, gdy sprawą podatkową powierzymy radcy prawnemu lub doradcy podatkowemu.

Czytaj więcej o podatkach w Money.pl
Dzięki oszustwom polskie firmy są liderami Eksperci PwC ujawniają główne grzechy polskich przedsiębiorców. Największe z nich to defraudowanie pieniędzy oraz oszustwa podatkowe.
Praca w wakacje: Nie zawsze warto zarobić Jeśli dochód dziecka przekroczy 3091 zł, to rodzice stracą możliwość odliczenia ulgi prorodzinnej.
Nowy rzecznik uchroni przed pomyłką fiskusa? PiS złożyło w Sejmie projekt ustawy powołującej rzecznika praw podatników.
prawo podatkowe
podatki
wiadomości
KOMENTARZE
(0)