Notowania

hazard
09.03.2009 07:03

Hazardziści wesprą budżet. Dojdzie im nowy podatek

Rząd chce wprowadzić nowy podatek od jednorękich bandytów

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Rząd chce wprowadzić nowy podatek od _ jednorękich bandytów _, czyli automatów wrzutowych o niskich wygranych.

Według dziennika _ Polska _ projekt odpowiedniej ustawy ministrowie gabinetu Donalda Tuska mają przyjąć na początku kwietnia.

Zmiany zakładają wprowadzenie dopłaty w wysokości 10 procent od każdego złotego wrzucanego do maszyny. Gdyby wziąć pod uwagę prognozowane tegoroczne wpływy z automatów, państwo zarobiłoby na tym 1,3 mld złotych - podkreśla gazeta.

Dziennik _ Polska _ ocenia, że nowy podatek raczej nie zatrzyma rozwoju tej najpowszechniejszej gałęzi hazardu. Maszyny można dziś ustawiać niemal wszędzie - nie tylko w barach, ale też w sklepach spożywczych, kioskach z prasą, a nawet w przejściach podziemnych w centrach największych miast. Jedynym ograniczeniem jest zakaz stawiania maszyn w odległości do 100 metrów od kościoła czy najbliższej szkoły.

Raport Money.pl
*Dziura budżetowa urosła do 5,5 mld złotych * Wydaliśmy już 52 mld, czyli o 20 proc. więcej niż przed rokiem. zobacz raport Money.pl

Dziennik wyjaśnia, że jest to efekt liberalnej ustawy o grach losowych i zakładach wzajemnych z 2003 roku. Ustawa ta zaliczyła automaty nie do urządzeń hazardowych, tylko rozrywkowych, z których można korzystać wszędzie i do woli.

Psychologowie ostrzegają jednak, że kryzys i dostępność hazardu prowadzą wielu ludzi do uzależnienia.

Tagi: hazard, budżet, kryzys, pieniądze, wiadomości, gospodarka, podatki, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz