Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ile będzie kosztować ulga na dzieci?

0
Podziel się:

Wprowadzenie w życie ulgi prorodzinnej w kształcie proponowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej może kosztować od 3 do 5 mld zł. Projekt wprowadzenia ulg jest popierany przez premiera - poinformowała wiceminister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska. To mniej niż propozycja LPR, której koszt ocenia się na 6-9 mld zł.

Ile będzie kosztować ulga na dzieci?

Wprowadzenie w życie ulgi prorodzinnej w kształcie proponowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej może kosztować od 3 do 5 mld zł. Projekt wprowadzenia ulg jest popierany przez premiera - *poinformowała wiceminister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska. To mniej niż propozycja LPR, której koszt ocenia się na 6-9 mld zł*.

"Ten projekt będzie kosztował od 3 do 5 mld zł. To i tak mniej, niż projekt LPR, którego koszt oceniany jest na 6-9 mld zł" - powiedziała Kluzik-Rostkowska w rozmowie z Radiem Zet.

MPiPS przedstawiło w ubiegłym tygodniu propozycję wprowadzenia kwoty wolnej w podatku PIT w wysokości 2.800 zł na każde dziecko. Wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska sceptycznie jednak odniosła się do tego projektu twierdząc, że obecnie nie ma środków, aby go sfinansować.

Według Kluzik-Rostkowskiej nie ma obecnie sporu, czy wprowadzić ulgi prorodzinne.

"Byłam zdziwiona tym, że wicepremier Gilowska (przedstawiając plan zmian podatkowych) nie wzięła tego pod uwagę (...). Patrzę na to jednak pod kątem skuteczności. Obecnie nie ma sporu wśród partii politycznych, czy wprowadzić ulgi prorodzinne. Niebawem natomiast będzie spór, który projekt jest lepszy" - powiedziała Kluzik-Rostkowska.

Wiceminister dodała, że projekt MPiPS ma poparcie premiera. Resort pracy czeka obecnie na oficjalne stanowisko Ministerstwa Finansów w tej sprawie.

podatki
ulga na dzieci
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)