Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kapica: Zwiększymy kontrolę e-handlu

0
Podziel się:

Wiceminister finansów zapowiada kilka rozwiązań, dzięki którym lepiej będzie ściągana akcyza.

Kapica: Zwiększymy kontrolę e-handlu
(kprm.gov.pl)

Od 2011 roku będziemy wnikliwiej kontrolować internetowe transakcje wyrobami akcyzowymi - zapowiada wiceminister odpowiedzialny za cło i akcyzę.

Jacek Kapica deklaruje, że w przyszłym roku powstanie telefoniczne Centrum Informacji Służby Celnej. W rozmowie z _ Dziennikiem Gazetą Prawną _ twierdzi, że będzie tam można uzyskać pomoc z zakresu prawa celnego. Będą też udzielane podstawowe informacje z zakresu spraw akcyzowych czy hazardowych.

Zostanie też stworzona grupa zadaniowa do spraw e-handlu, która zajmie się rozpoznaniem i analizą transakcji w internecie z punktu widzenia obrotu wyrobami akcyzowymi i innymi towarami podlegającymi ograniczeniom lub zakazom celnym.

Wiceminister zwraca też uwagę na pomysł centralizacji przyjmowania sprawozdań Intrastat w związku z ich elektronizacją. Od lutego 2011 roku zostanie uruchomiona jedna jednostka - w Szczecinie - która będzie się zajmowała statystyką w obrocie wewnątrzwspólnotowym. Inne systemy, które są wykorzystywane w kontaktach ze Służbą Celną, przyjmą też formę rozliczeń elektronicznych. Elektroniczny system przemieszczania wyrobów akcyzowych EMCS zacznie funkcjonować od 1 stycznia 2011 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t87391.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/e-handel;zaplata;przez;posrednika;a;vat;i;kasa;fiskalna,124,0,683900.html) E-handel: Zapłata przez pośrednika a VAT i kasa fiskalna Czy rozliczenie za pośrednictwem Pay Pala, czy platnosci.pl to płatność bezgotówkowa, której nie wliczamy do limitu dotyczącego kas fiskalnych?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t87170.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/od;2011;wrosnie;akcyza;na;papierosy,126,0,656510.html) Od 2011 wrośnie akcyza na papierosy Podwyżkę zapowiada wiceminister Jacek Kapica.O ile wzrośnie cena za paczkę zależy od producentów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t87216.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatkip/artykul/fiskus;bierze;sie;za;e-handel,225,0,605153.html) Fiskus bierze się za e-handel Portale aukcyjne, sklepy internetowe i banki będą musiały ujawniać dane osób kupujących i sprzedających w sieci.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)