Trwa ładowanie...
bEEbUCrp
Notowania

E-handel – Wszystkie wiadomości

Ofensywa AliExpress w Polsce. Dostawa w dwa tygodnie i własne automaty na paczki
103
19.01.2021 13:11

HANDEL
 / 
Ofensywa AliExpress w Polsce. Dostawa w dwa tygodnie i własne automaty na paczki

Firmom InPost i Allegro rośnie konkurencja. Alibaba – chiński koncern, do którego należy platforma e-handlu AliExpress – zapowiada dostawy w ciągu 15 dni oraz uruchomienie w Polsce własnej sieci automatów na paczki. Jak ustalił portal money.pl, obsługą urządzeń ma zająć się Cainiao – wewnętrzna firma logistyczna Alibaby.

Dostawa w 24 godziny. E-handel przyspiesza
1
22.12.2020 12:36

E-COMMERCE
 / 
Dostawa w 24 godziny. E-handel przyspiesza

Allegro zbuduje własną sieć punktów odbioru przesyłek? - Od dłuższego czasu rozwijamy usługi logistyczne, przykładem jest tu Allegro Smart, czy też możliwość wysyłek paczek przez naszą platformę. Ten trend będzie się nasilał, więc jak najbardziej będziemy rozwijać nasze usługi. Z drugiej strony, nie komentujemy naszych planów, ale jestem przekonany, że wraz z dynamicznym rozwojem e-handlu, również poziom i oferta usług logistycznych będzie się bardzo dynamicznie rozwijać - powiedział w programie "Money. To się liczy" Damian Zapłata, członek zarządu Allegro. - Oczekiwania klientów są coraz większe. Obecnie standardem jest dostawa w ciągu dwóch dni, my oczekujemy, że w ciągu roku czy dwóch ten standard to będą 24 godziny. Ostatnio wdrożyliśmy innowację - wysyłka w weekend. Spotkała się z bardzo pozytywną reakcją klientów. Jeżeli ktoś zamawia coś w sobotę i dostaje to w niedzielę lub poniedziałek rano, jest bardzo zaskoczony. Myślę, że jak najbardziej trendem, który będzie dominował, to przyspieszenie dostaw - dodał Zapłata w rozmowie z money.pl.

Nietrafiony prezent? Możesz na nim zarobić
1
22.12.2020 12:23

PREZENTY
 / 
Nietrafiony prezent? Możesz na nim zarobić

Każdemu zdarzyło się otrzymać nietrafiony prezent. Jednak nie musi zalegać w szafie, można go odsprzedać. - Nasz zespół przygotował specjalną kampanię, która zaczyna się po świętach i trwa jeszcze w styczniu. Pozwolimy Polakom na wystawienie nietrafionych prezentów na naszej platformie bez dodatkowych kosztów. Co roku setki tysięcy osób korzysta z tej opcji, sądzę, że będzie ona popularna również w tym roku - powiedział w programie "Money. To się liczy" Damian Zapłata, członek zarządu Allegro. - Zaraz po świętach również na naszej platformie startują zimowe wyprzedaże. Sezon handlu jest cały czas bardzo aktywny. Nie śpimy, działamy - dodał. Dopytywany o to, na jakie przeceny mogą liczyć klienci, odparł, że to będzie zależało od kategorii produktu. - Na przykład poziom zapasów zabawek, ze względu na pandemię i zaostrzające się ograniczenia, nie jest wysoki, nie będzie tu pewnie dużych obniżek. Są jednak kategorie mniej popularne i tu należy spodziewać się bardzo dobrych promocji. Dotyczy to choćby elektroniki, mediów, książek, odzieży czy mody - podkreślił Zapłata w rozmowie z money.pl.

Ostatni moment na prezent. Jeszcze zdąży dotrzeć
2
22.12.2020 10:02

PREZENTY
 / 
Ostatni moment na prezent. Jeszcze zdąży dotrzeć

Ostatni moment na świąteczne zakupy. - Cały czas na naszym serwisie i pewnie u wielu graczy e-commercowych można znaleźć oferty, które docierają do domu następnego dnia. Poza tym oferujemy możliwość zamówienia prezentu on-line i odebrania go w dowolnym terminie u partnera - powiedział w programie "Money. To się liczy" Damian Zapłata, członek zarządu Allegro. Był też pytany, czy przez epidemię koronawirusa Polacy przenieśli świąteczne zakupy do sieci. - Epidemia oczywiście bardzo wpłynęła na handel w internecie i na handel tradycyjny. Widzimy od wielu miesięcy przyspieszenie trendu, który obserwujemy od wielu lat - trendu zakupów on-line. Związane jest to z tym, że zakupy on-line są bezpieczne, wygodne i pozwalają na dostęp do bardzo szerokiej oferty, te zalety zostały docenione przez Polaków. Pandemia wpłynęła także na zachowanie polskich firm, widzimy na Allegro bardzo duży wzrost aktywności polskich przedsiębiorców w sieci, handluje u nas 125 tys. firm, a jeszcze ok. rok temu było to ok. 100 tys. - powiedział Zapłata w rozmowie z money.pl.

Pandemia zmieniła nasze nawyki zakupowe. "Mamy apostołów e-handlu"
1
04.12.2020 15:06

POLSKA
 / 
Pandemia zmieniła nasze nawyki zakupowe. "Mamy apostołów e-handlu"

- E-commerce się zmienia. Jest to jakościowa zmiana. Doszli nowi konsumenci, którzy do tego typu zakupów się adaptują. Prawie połowa Polaków deklaruje, że kupuje więcej przez internet niż robiła to przed pandemią. Jest więcej konsumentów, którzy robią większe zakupy. Lęk przed zakażeniem idzie w parze z gotowością do zakupów online. W grupie osób, które obawiają się zakażenia, ten odsetek kupujących przez internet rośnie do 60 proc. Są w tej grupie osoby, których nazywamy "apostołami". Chodzi o osoby zaangażowane w zakupy, dla których dużym problemem byłoby, gdyby e-commerce zniknął. Są to osoby, które napędzają handel w internecie i są do niego bardzo przywiązane - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Sztabiński z firmy Opinionway.

bEEbUCrr
Wejście Amazona do Polski. "Część firm upadnie"
1
26.11.2020 13:59

E-HANDEL
 / 
Wejście Amazona do Polski. "Część firm upadnie"

- Wszystkie firmy e-commerce w jakimś sensie obawiają się wejścia Amazona do Polski – uważa Michał Świerczewski, prezes firmy x-kom handlującej elektroniką. Wejście światowego giganta e-handlu do Polski jest zapowiadane od dawna, ale ostatnio pogłoski na ten temat przybrały na sile. Świerczewski ocenia, że niektóre przedsiębiorstwa nie wytrzymają konkurencji i upadną. Jednak, jak zwraca uwagę, pojawienie się Amazona nad Wisłą może na rodzime firmy zadziałać też mobilizująco. – Myślę, że to jest dobre, ponieważ wymusi na polskich firmach rozwój, być może także wyjście na inne rynki – wskazuje gość programu "Money. To się liczy".

Allegro pod lupą UOKiK. "Były skargi. Sprawdzamy, czy działa uczciwie"
1
24.09.2020 12:48

E-HANDEL
 / 
Allegro pod lupą UOKiK. "Były skargi. Sprawdzamy, czy działa uczciwie"

UOKiK kontroluje Allegro, największą platformę do e-handlu w Polsce. - Mieliśmy skargi, i od konsumentów, i od przedsiębiorców. Musimy pamiętać, że Allegro dominuje na polskim rynku. Ta pozycja jest niezwykle silna, więc przedsiębiorcy są zdani tylko na tę platformę - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. - Poza mechanizmem cenowym, który został diametralnie zmieniony w krótkim czasie. Do tego jest postępowanie klauzulowe związane z regulaminami. Zmiany dotykają klientów i przedsiębiorców. Ci drudzy często tylko z tego żyją. Trzeba sprawdzić, czy mechanizm narzucony przez Allegro nie jest nieuczciwy i nie godzi w prawa konsumenckie - dodał.

H&M ogranicza tradycyjny handel. Zamknie 170 sklepów
4
01.07.2020 18:51

PANDEMIA
 / 
H&M ogranicza tradycyjny handel. Zamknie 170 sklepów

Przez koronawirusa spadła sprzedaż w sklepach stacjonarnych, a wzrosła w sieci. Dlatego szwedzki gigant musi się dopasować do nowych realiów.

ARP pożyczy pieniądze. Dla firm dotkniętych koronawirusem
1
01.07.2020 10:10

ECOMMERCE
 / 
ARP pożyczy pieniądze. Dla firm dotkniętych koronawirusem

Pożyczka finansująca wynagrodzenia dla pracowników oraz dodatkowe środki na pokrycie deficytu w kapitale obrotowym – tak wygląda propozycja pomocy dla firm dotkniętych skutkami pandemii Covid-19.

bEEbUCrx
Allegro chce wyemitować akcje. Wejście na giełdę możliwe po wakacjach
24
23.06.2020 6:33

E-HANDEL
 / 
Allegro chce wyemitować akcje. Wejście na giełdę możliwe po wakacjach

Właściciele Allegro rozważają wprowadzenie spółki na giełdę. O możliwym IPO informuje agencja Bloomberg, powołując się na źródła zbliżone do firmy. Wejście na giełdę możliwe jest już po wakacjach.

Handel w sieci. Dzisiaj to się opłaca
16.06.2020 9:41

E-COMMERCE
 / 
Handel w sieci. Dzisiaj to się opłaca

Rząd zachęca mikro i małych przedsiębiorców do korzystania z narzędzi e-handlu. To doskonały moment dla firm, które nigdy wcześniej nie miały styczności z e-commerce, na przeniesienie części sprzedaży do internetu i kolejny, naturalny krok w rozwoju nowoczesnej działalności.

Zmiany klimatyczne. Gigant handlu internetowego zapowiada walkę z emisjami
1
02.06.2020 21:27

OCHRONA KLIMATU
 / 
Zmiany klimatyczne. Gigant handlu internetowego zapowiada walkę z emisjami

Do 2025 roku emisja CO2 z własnej działalności ma być niższa o 80 procent. Taką zapowiedź złożyli przedstawiciele firmy Zalando. Ponadto platforma sprzedażowa planuje zwiększyć wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych do 100 proc.

Handel przeniósł się do sieci. Gigantyczne wzrosty w e-zakupach
2
01.06.2020 9:10

KORONAWIRUS
 / 
Handel przeniósł się do sieci. Gigantyczne wzrosty w e-zakupach

Przez koronawirusa zamknęliśmy się w domach i zaczęliśmy dużo więcej kupować przez internet. Wzrost obrotów w sklepach internetowych był gigantyczny. W wielu przypadkach mowa o aż kilkusetprocentowych skokach.

bEEbUCry
E-handel rośnie dzięki pandemii. Brzoska: miliony nowych klientów
2
26.05.2020 16:00

ZAKUPY PRZEZ INTERNET
 / 
E-handel rośnie dzięki pandemii. Brzoska: miliony nowych klientów

Rynek e-commerce, czyli zakupy przez internet, rośnie w siłę w czasie pandemii koronawirusa. - Obserwując, jak przegrupowują siły najwięksi sprzedawcy, mówię tu o sieciach modowych, obuwniczych, ale także sieciach spożywczych - widać, że dzisiaj każdy już wie, że bez silnego ramienia e-commerce'owego będzie im bardzo trudno przetrwać na rynku - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Z dużym prawdopodobieństwem można przewidywać, że wiele placówek fizycznych zostanie zlikwidowanych, być może zmniejszą się powierzchnie handlowe, natomiast bardzo duże budżety marketingowe przesuną się właśnie do e-commerce'u. Uważam, że to spowoduje wchodzenie na rynek e-commerce milionów klientów, którzy dotąd daleko trzymali się od zakupów online - dodał.

Koniec galerii handlowych? Brzoska: katastrofa, koronawirus to przyspieszył
178
26.05.2020 15:27

ZAKUPY
 / 
Koniec galerii handlowych? Brzoska: katastrofa, koronawirus to przyspieszył

Koronawirus zamknął galerie handlowe, znacznie wzrósł sektor handlu w internecie. To koniec ery galerii handlowych? - Już kilka lat temu mówiłem, że czas galerii handlowych się kończy. Sytuacja z koronawirusem sprawiła, że przyspieszył się cykl życia galerii, w Stanach Zjednoczonych one już praktycznie nie funkcjonują. Byliśmy na fali wznoszącej, aczkolwiek spadającej, dzisiaj to jest już praktycznie katastrofa - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Trendy w zakupach spożywczych również pokazują bardzo mocny wzrost zakupów online, obserwujemy to również u siebie, gdy kilkanaście miesięcy temu wprowadziliśmy lodókomaty. Handel fizyczny nie zniknie, znikną jego pewne formuły - dodał.

Koronawirus utrudni gminom recykling odpadów. Za niewyrobienie norm grożą wysokie kary
22
14.05.2020 18:47

GOSPODARKA ODPADAMI
 / 
Koronawirus utrudni gminom recykling odpadów. Za niewyrobienie norm grożą wysokie kary

Samorządy mogą mieć problem. Chodzi o selektywną zbiórkę odpadów. W tym roku gminy powinny osiągnąć 50-proc. poziom recyklingu. Zdaniem ekologów jest to niewykonalne, a czynnikiem, który ma na to wpływ, jest m.in. epidemia koronawirusa.

Dane z karty płatniczej. Uwaga przy zamawianiu okularów przez internet
36
12.05.2020 7:40

E-HANDEL
 / 
Dane z karty płatniczej. Uwaga przy zamawianiu okularów przez internet

Przy zamawianiu okularów przez internet popularnym rozwiązaniem jest mierzenie rozstawu źrenic z pomocą karty płatniczej. Jeśli się na to decydujemy, warto odpowiednio zabezpieczyć naszą kartę.

Na zakupy w godzinach pracy. Polska to ewenement
9
19.02.2020 19:45

HANDEL
 / 
Na zakupy w godzinach pracy. Polska to ewenement

Co drugi Polak kupujący w internecie robi to w godzinach pracy - wynika z raportu firmy Blue Media. Inne zajęcia mamy natomiast w weekendy. Wtedy zakupy w sieci mało komu przychodzą do głowy.