Notowania

akcyza
09.06.2009 07:21

Nie będzie podwyżki akcyzy na papierosy, alkohol i paliwa

Resort finansów nie zamierza ratować budżetu dzięki kolejnej podwyżce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały: Polmos Lublin)

*Ministerstwo Finansów zapewniło _ Gazetę Prawną _, że nie prowadzi obecnie analiz w zakresie podwyżki akcyzy na papierosy, alkohol czy paliwa. *

Dziennik przypomina, że już za niecały miesiąc ma dojść do nowelizacji ustawy budżetowej. Wraz ze zbliżaniem się tego terminu, pojawia się coraz więcej pogłosek o możliwej podwyżce podatków.

Wiceminister finansów Jacek Kapica powiedział _ Gazecie Prawnej _, że wszystko w tej kwestii będzie uzależnione od wykonania budżetu za pierwsze pięć miesięcy. Dodał, że według niego, większa stawka podatku akcyzowego może nie przyczynić się do wzrostu wpływów budżetowych. Przypomniał, że ostatnio akcyza została już podniesiona na papierosy i alkohol.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Plan budżetowy nierealny? VAT lub akcyza na ratunek ]( http://news.money.pl/artykul/plan;budzetowy;nierealny;vat;lub;akcyza;na;ratunek,173,0,457901.html )
* [ Ceny paliw wzrosną o 15 proc. Rząd musi podnieść akcyzę ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/ceny;paliw;wzrosna;o;15;proc;rzad;musi;podniesc;akcyze,129,0,454017.html )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: akcyza, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz