Notowania

jeden
26.03.2010 07:10

Organizacje nie tłumaczą się z 1 procent podatku

Tylko jednana 40 zbadanych podała w sprawozdaniu, jak wykorzystała pieniądze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anutkate/Dreamstime.com)

Tylko jedna organizacja pożytku publicznego na 40 losowo zbadanych dokładnie podała w sprawozdaniu, jak wykorzystała pieniądze z 1 procent podatku. Dochody budżetu państwa z PIT w 2009 roku zaplanowano na ponad 40 miliardów złotych. 1 procent tej kwoty to więc 400 milionów złotych.

Do walki o te pieniądze co roku staje 7 tysięcy organizacji pożytku publicznego - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Organizacje te muszą sporządzać roczne sprawozdania ze swojej działalności. Te dane muszą później podać do publicznej wiadomości oraz przekazać ministerstwu pracy i polityki społecznej.

Jednak - jak mówi w rozmowie z gazetą doktor nauk prawnych Andrzej Pietrych - tylko jedna z takich organizacji na 40 losowo zbadanych podała w sprawozdaniu, co zrobiła z funduszami z 1 procenta z podatku.

Pietrych zaznaczył, że jego badanie nie może być traktowane jako reprezentatywne. Trzeba przeprowadzić próby na większej liczbie organizacji pożytku publicznego.

Wykaz organizacji pożytku publicznego Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: jeden, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz