Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PIT za 2013 rok. Zostały dwa dni na rozliczenie

0
Podziel się:

Jutro 30 kwietnia mija termin składania deklaracji za 2013 rok. Najczęściej popełnianie błędy od lat są takie same: brak podpisu, błędnie podawany NIP albo adres, pomyłki rachunkowe.

PIT za 2013 rok. Zostały dwa dni na rozliczenie
(Ginasanders/Dreamstime)

Jeżeli zdecydujemy się na rozliczenie przez internet, nasze zeznanie przechodzi wstępną weryfikację już podczas rejestracji w systemie elektronicznym. System podpowiada, jakie są limity, co w jakich rubrykach należy wpisać, ale nie weryfikuje adresów zamieszkania i zameldowania.

Z danych resortu finansów, wynika, że z roku na rok coraz chętniej rozliczamy się właśnie drogą internetową. Przy rozliczaniu podatku za ubiegły rok warto pamiętać o odpisaniu 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego. Oprócz drogi internetowej, zeznanie możemy też złożyć osobiście w urzędzie skarbowym albo wysłać listem poleconym.

Czytaj więcej w Money.pl
Co piąty Polak okradany przez państwo? 34 procent Polaków składając PIT ma złe samopoczucie - wynika z opublikowanego badania Polacy o podatkach 2014.
Sąd potwierdza zdanie fiskusa w sprawie... Korekta deklaracji uwzględniająca wytyczne z protokołu kontroli nie jest wiążąca dla urzędu skarbowego w dalszych etapach postępowania podatkowego.
Zapowiedzi ministra finansów mało prawdopodobne? Mateusz Szczurek przyznał, że z nowego sposobu rozliczania PIT skorzystają _ wszyscy obywatele _.
rozliczenie pit
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)