Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podatek od kopalin już za półtora miesiąca?

0
Podziel się:

Podatek od niektórych kopalin mógłby wejść w życie w połowie kwietnia, jeśli Senat nie przyjmie żadnych poprawek do ustaw.

Podatek od kopalin już za półtora miesiąca?
(bip.mf.gov.pl)

- _ Podatek od niektórych kopalin mógłby wejść w życie w połowie kwietnia, jeśli Senat nie przyjmie żadnych poprawek do ustawy _- powiedział wiceminister finansów Maciej Grabowski.

Senat ma się zająć podatkiem na posiedzeniu w dniach 14-15 marca. Zgodnie z projektem ustawy przygotowanym przez resort finansów i przyjętym 17 stycznia przez rząd, podatek od wydobycia niektórych kopalin przyniesie w 2012 roku budżetowi około 1,8 mld zł, a w kolejnych latach po około 2,2 mld zł.

Wielkość dochodów budżetowych z tytułu podatku od wydobycia niektórych kopalin uzależniona będzie od: od wartości surowców na rynku światowym, od kursu dolara amerykańskiego, w którym miedź i srebro są notowane na giełdzie oraz od wolumenu wydobycia.

Podstawę opodatkowania stanowi ilość miedzi oraz srebra zawarta w wyprodukowanym koncentracie.

O podatkach od kopalin czytaj w Money.pl
Prof. Winiecki: Tańce wojenne wokół łupków O tym kto i dlaczego może torpedować polskie plany wydobycia gazu łupkowego, pisze członek Rady Polityki Pieniężnej.
KGHM chce wykiwać rząd. Uda im się? Miedziowy gigant ma sposób na uniknięcie podatku od kopalin. Zobacz, czy warto kupić jego akcje.
Rząd szykuje zmiany w podatkach. Zlikwidują ulgi i... Przypuszczalnie opóźni się jednak wprowadzenie nowego podatku od kopalin.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)