Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podwójne opodatkowanie do TK

0
Podziel się:

Trybunał Konstytucyjny zajmie się problemem tak zwanego "podwójnego opodatkowania" Polaków pracujących za granicą. Z pytaniem w tej sprawie do Trybunału zwrócił się Rzecznik Praw Obywatelskich.

Jak wyjaśnił pracujący w Wielkiej Brytanii i prowadzący tam stowarzyszenie pomagające rodakom "Poland Street" Jarosław Cybulski to duży problem, który powinien zostać jak najprędzej rozwiązany.

Stowarzyszenie "Poland Street" od marca walczy o zmianę zasad 0,5 miliona Polaków jest nie fair wobec polskiego fiskusaopodatkowania dochodów z pracy w Wielkiej Brytanii. Polacy zatrudnieni za granicą i dopłacający w kraju znaczne kwoty PIT domagali się, by fiskus zaniechał poboru podatku za 2005 rok.

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski powiedział, że popiera te starania.

Jednak zdaniem Jarosława Cybulskiego z "Poland Street", władze polskie na razie nic nie robią w tej sprawie, tym samym pogłębiając tylko ten problem.

Według działającego w Anglii stowarzyszenia "Poland Street", sprawa mogła zostać załatwiona poprzez wydanie przez ministra finansów jednego rozporządzenia zwalniającego osoby pracujące na Wyspach z obowiązku rozliczania sięz PIT w kraju.

Nierozwiązanie tego problemu oznacza, że Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii, a którzy nie rozliczyli się przed polskim fiskusem, muszą liczyć się z tym, że w dowolnym momencie mogą zostać wezwani przez urząd skarbowy do zapłaty zaległości i odsetek za zwłokę.

podatki
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)