Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Premier za przywróceniem ulgi artystom i naukowcom

0
Podziel się:

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w wywiadzie dla "Życia Warszawy", że zaproponuje autopoprawkę do ustawy o PIT, przywracającą obecne rozwiązania dotyczące opodatkowania twórców.

*Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w wywiadzie dla "Życia Warszawy", że zaproponuje autopoprawkę do ustawy o PIT, przywracającą obecne rozwiązania dotyczące opodatkowania twórców. Dziennik pisze, że oznacza to koniec jednego z najgorętszych sporów w obozie PiS. *

"Życie Warszawy" przypomina, że rząd chciał odebrać artystom, naukowcom i dziennikarzom przywilej, na podstawie którego mogli oni wykazywać w deklaracji PIT pięćdziesięcioprocentowe koszty uzyskania przychodu i w efekcie płacić mniejsze podatki.

Przeciwko propozycji wystąpił prezydent oraz środowiska twórców. Kazimierz Marcinkiewicz uspokaja, że o żadnej â?ľzdradzie" ze strony Lecha Kaczyńskiego nie ma mowy. Przecież zakwestionował jedynie drobniusieńki element naszej reformy - wyjaśnia szef rządu.

Marcinkiewicz ujawnia też w rozmowie z dziennikiem, że gdy trzy tygodnie temu podczas Rady Gabinetowej Lech Kaczyński skrytykował podatkową propozycję rządu, ówczesna minister finansów Zyta Gilowska podała się do dymisji. Premier jej jednak nie przyjął.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)