Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prokuratura sprawdza zmiany w podatkach

0
Podziel się:

Przepisy miały zapobiec wyprowadzaniu przez spółki-córki koncernów działających w Polsce pieniędzy do rajów podatkowych.

Prokuratura sprawdza zmiany w podatkach
(© patpitchaya - Fotolia.com)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła z urzędu postępowanie sprawdzające w sprawie nieopublikowania ustawy dokonującej zmian w podatkach.

Przepisy miały zapobiec wyprowadzaniu przez spółki-córki koncernów działających w Polsce pieniędzy do rajów podatkowych. Postępowanie - jak czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Warszawie - dotyczy _ podejrzenia niedopełnienia obowiązków w okresie od 17 do 30 września 2014 roku przez funkcjonariuszy publicznych _. Prokuratura chce sprawdzić czy działali oni na szkodę interesu publicznego.

Prezydent Komorowski podpisał wspomnianą ustawę 17 września. W związku z tym Rządowe Centrum Legislacji miało dwa tygodnie, aby opublikować ją w Dzienniku Ustaw i by zaczęła obowiązywać z nowym rokiem podatkowym. Nie zrobiono tego. Według wyliczeń _ Rzeczpospolitej _, która poinformowała o sprawie, budżet mógłby w ten sposób stracić około 3 miliardów złotych.

W ciągu 30 dni prokurator podejmie decyzję w przedmiocie wszczęcia lub odmowy wszczęcia śledztwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyłudzenia VAT. 71 "słupów" oskarżonych W sumie wystawiono 14,5 tys. faktur za rzekome usługi telekomunikacyjne.
Będzie śledztwo w sprawie 4 You Airlines Kilka dni temu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwrócił się do prokuratury o zbadanie spółki 4You Airlines pod kątem możliwości popełnienia przestępstwa.
CBA sprawdza MSZ. Podejrzewa zmowę cenową Chodzi o zamówienie na usługi podczas prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej w 2011 roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)