Notowania

zmiany w podatkach
26.01.2010 10:22

Rewolucja w podatkach: Nowy PIT i CIT?

Jednoosobowe firmy miałyby płacić taki sam podatek, jak duże przedsiębiorstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Resort ministra Jacka Rostowskiego szykuje dwa nowe podatki, które mają zastąpić funkcjonujące obecnie PIT i CIT.

Jedna z ustaw będzie odnosić się wyłącznie do dochodów z działalności osobistej, na przykład wynagrodzenia za pracę. Druga będzie dotyczyć przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i dużych firm - zapowiada w rozmowie z _ Rzeczpospolitą _ wiceminister finansów Maciej Grabowski.

Po zmianach małe, jednoosobowe firmy płaciłyby takie same podatki, jak duże.

Przy okazji wprowadzania nowego prawa resort chce pozbyć się przestarzałych przepisów. W tym celu skróci listę zwolnień w PIT, z których wiele jest już martwych, a niektóre zbyt drogie.

Na razie nie wiadomo, kiedy zmiany mogą wejść w życie. Jeśli mają obowiązywać od 2011 roku, to powinny być ogłoszone najpóźniej do końca listopada tego roku, a na to raczej nie ma szans.

* [ Ministerstwo Finansów ciągle chce zabrać OFE a dać ZUS ]( http://www.money.pl/banki/poradniki/artykul/ministerstwo;finansow;ciagle;chce;zabrac;ofe;a;dac;zus,65,0,573761.html )
* [ PIT 2009: Zmniejsz podatek dzięki odliczeniu internetu ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/pit;2009;zmniejsz;podatek;dzieki;odliczeniu;internetu,165,0,580517.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: zmiany w podatkach, pit, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz