Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd chce przywrócenia 22 proc. stawki VAT na połączenia internetowe

0
Podziel się:

5 lipca Sejm uchwalił nowelizacje do ustawy o VAT obniżającą do 7-proc. stawki VAT za usługi teleinformatyczne. Tymczasem Rząd chce przywrócenia 22 procentowej stawki VAT.

bEKUnSMl

5 lipca Sejm uchwalił nowelizacje do ustawy o VAT obniżającą do 7-proc. stawke VAT za usługi teleinformatyczne i zwalniającą całkowicie z VAT połączenia z internetem w placówkach oświatowych, szkołach wyższych i wyższych zawodowych.
Nowelizacja ta ma wejść w życie 10 sierpnia.

Tymczasem Rząd chce przywrócenia 22 procentowej stawki na wymienione wyżej usługi. Projekt nowelizacji został przyjęty w czwartek 02.08. przez KERM i przedstawiony Radzie Ministrów.
Powodem dla którego Rząd obstaje przy 22 proc. stawce jest brak jednoznacznej definicji usług teleinformatycznych, a co za tym idzie – rozbieżności interpretacyjnych oraz trudności w oszacowaniu skutków finansowych wprowadzenia obniżonej stawki.

Wszystko wskazuje na to, iż nie za długo cieszyć sie będziemy tańszymi połączeniami internetowymi.

bEKUnSMn

Rząd uważa również poselski projekt przywrócenia zerowej stawki VAT na sprzedaż prasy, wydawnictw dziełowych, publikacji w języku Braille’a, map, nut oraz objęcia zerową stawką usług poligraficznych (wydawnictw prasowych i dziełowych) za niezgodny z przepisami UE.

bEKUnSMO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)