Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Samorządy będą mogły zwalniać z podatków do 30 czerwca 2014 roku

0
Podziel się

Wejście w życie zmiany umożliwi udzielanie przez jednostki samorządu terytorialnego zwolnień z podatku od nieruchomości i z podatku od środków transportowych.

Samorządy będą mogły zwalniać z podatków do 30 czerwca 2014 roku
(hesa2 - Fotolia.com)
bErwjted

Jednostki samorządu terytorialnego utrzymają do 30 czerwca 2014 r. prawo do udzielania zwolnień z podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych - poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Resort podał, że wiąże się to z przedłużeniem do 30 czerwca 2014 r. obowiązywania rozporządzenia Rady Ministrów z 13 października 2006 r. w sprawie ustalenia mapy pomocy regionalnej. MF wyjaśniło, że rząd 20 grudnia br. przyjął nowelę rozporządzenia w sprawie warunków udzielania zwolnień od podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych, stanowiących regionalną pomoc inwestycyjną.

_ Rozporządzenie oczekuje na publikację w Dzienniku Ustaw i wejdzie w życie z dniem następującym po dniu jego ogłoszenia _ - poinformowało Ministerstwo Finansów.

bErwjtef

Wskazano, że wejście w życie zmiany umożliwi po 31 grudnia 2013 r. do 30 czerwca 2014 r. udzielanie przez jednostki samorządu terytorialnego zwolnień z podatku od nieruchomości i z podatku od środków transportowych, stanowiących regionalną pomoc inwestycyjną.

Czytaj więcej w Money.pl

bErwjteG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)