Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
vat
25.01.2011 12:52

SLD chce odliczeń VAT-u dla rodzin

Anita Błochowiak chciałaby, żeby podatek był zwracany za odzież i obuwie dla dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Do laski marszałkowskiej trafił projekt klubu SLD dotyczący zwrotu podatku VAT za zakup odzieży i obuwia dla dzieci. Według Sojuszu, roczna kwota zwrotu za zakupioną odzież miałaby wynosić 540 złotych na każde dziecko do pierwszego roku życia. *

W przypadku obuwia dziecięcego byłoby to do 150 złotych rocznie. Swoje propozycje lewica motywuje podwyżką podatku VAT obowiązującą od tego roku.

Posłanka SLD Anita Błochowiak mówi, że rząd w niewystarczający sposób argumentował zasadność zwolnienia Polski z podwyżki podatku VAT, która jest wynikiem wyroku Trybunału Sprawiedliwości.

-_ Komisja Europejska, nie mając wystarczających argumentów ze strony polskiej, uznała, że zwolnienia na dłuższy okres Polsce nie przysługuje. A przypomnę, że inne kraje maja te stawkę znacznie niższą _ - mówi posłanka.

POSŁUCHAJ ANITY BŁOCHOWIAK:

Anita Błochowiak tłumaczy, że zwrot VAT za zakupioną odzież i obuwie dziecięce będzie dokonywany na wniosek wójta, burmistrza, czy prezydenta miasta.

- _ Przez te instytucje pieniądze byłby wypłacane, a one otrzymywałyby rekompensaty z budżetu państwa _ - mówi posłanka.

POSŁUCHAJ ANITY BŁOCHOWIAK:

Ustawa ma obejmować wszystkie rodziny ze względu na artykuł 32 Konstytucji, który mówi o równości. Jednak - według SLD - z przepisów skorzystają tylko najbardziej potrzebujące rodziny.

Do końca ubiegłego roku obowiązywała obniżona stawka na ubranka niemowlęce oraz obuwie dziecięce - 7 procent VAT. Od 1 stycznia tego roku wzrosła do 8 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t82586.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/podatek;vat;2011;oni;zabrali;przedsiebiorcom;ulgi;za;paliwo,71,0,728135.html) Podatek VAT 2011. Oni zabrali przedsiębiorcom ulgi za paliwo Nawet przewodniczący komisji _ Przyjazne państwo _ Adam Szejnfeld, i biznesmen Mirosław Drzewiecki z PO, głosowali za ograniczeniem w odpisywaniu VAT od aut z kratką i paliwa do firmowych samochodów. Nowelizacja poparli także opozycjoniści m.in. Mariusz Błaszczak z PiS i Marek Borowski z SDPL.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t100805.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/nowy;vat;zastopowal;rynek;ksiazek,233,0,749033.html) Nowy VAT zastopował rynek książek Spór między resortem finansów a środowiskiem wydawców, hurtowników i księgarzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t127243.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/prezydent;podpisal;to;koniec;ulg;na;paliwo,43,0,742699.html) Prezydent podpisał. To koniec ulg na paliwo Ograniczono też podatkową ulgę przy zakupie aut z kratką. Przedsiębiorcy stracą 1,8 miliarda złotych.
Tagi: vat, odliczenie, dzieci, podatek, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz