Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

System e-deklaracje działa, choć powoli

1
Podziel się:

Wszyscy ci, którzy wysyłają deklaracje drogę elektroniczną nie muszą się obawiać. To jest kwestia tego, że system wolniej działa - twierdzi resort finansów

System e-deklaracje działa, choć powoli
(Tiago Estima/Dreamstime.com)

System e-deklaracje, za pośrednictwem którego podatnicy mogą rozliczyć się z fiskusem przez internet działa, choć jest spowolniony - poinformowała rzeczniczka ministerstwa finansów Wiesława Dróżdż. Dodała, że trwają prace nad usunięciem awarii.

O tym, że system nie działa, poinformowały po południu media. Dróżdż potwierdziła, że awaria rzeczywiście wystąpiła, ale nie wyłączyła systemu. - _ Dla wszystkich tych, którzy wysyłają deklaracje drogę elektroniczną, nic się nie zmienia. To jest kwestia tego, że system wolniej działa _ - wyjaśniła rzeczniczka.

Jak wyjaśniła, awaria jest spowodowana tym, że z systemu korzysta zbyt wiele osób jednocześnie. - _ To się czasami zdarza w takich dniach, gdy zbliża się ostateczny termin (rozliczenia się). Dla podatników nie będzie to pociągało żadnych przykrych konsekwencji, dlatego że ci, którzy wysłali deklarację, a nie otrzymali potwierdzania, dostaną je troszeczkę później. Ale system przyjmuje informacje _ - zapewniła Dróżdż. - _ Cały czas ekipa informatyków pracuje nad udrażnianiem przepływu _ - dodała.

Do czwartku po południu podatnicy nadesłali za pośrednictwem systemu ponad 2,9 mln deklaracji za 2012 rok. Termin składania deklaracji upływa 30 kwietnia o północy.

Czytaj więcej w Money.pl
Masz zwrot z PIT? Fiskus weźmie cię pod lupę Eksperci sugerują, że niedomykający się budżet państwa spowoduje skrupulatne kontrole podatników w poszukiwaniu pieniędzy.
Zobacz, jak fiskus śledzi Cię w internecie Prześwietlają historie transakcji, przesyłki pocztowe i aktywność w mediach społecznościowych.
Oddajesz honorowo krew? Zapłać niższy PIT Można odliczyć w PIT ulgę na krwiodawstwo. Zobacz, ile trzeba zarabiać i jakie warunki spełnić, by z niej skorzystać.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Niki
5 lata temu
Do czwartku po południu podatnicy nadesłali za pośrednictwem systemu ponad 2,9 mln deklaracji za 2012 rok. Czyżby teraz rozliczamy dopiero rok 2012 ?!!!!