Notowania

podatek cit
22.02.2012 07:05

Zmiany w podatkach. Lasy Państwowe pod CIT

Lasy Państwowe w 2010 roku wypracowały 5 miliardów 700 milionów przychodu i prawie 400 milionów złotych zysku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/ Maciej Miskiewicz)

Ministerstwo Środowiska chce objąć Lasy Państwowe podatkiem CIT. W 2011 roku mogą one zarobić nawet miliard złotych.

Do tej pory ich zyski pozostawały wewnątrz instytucji. O sprawie dowiedział się _ Puls Biznesu _. Lasy Państwowe w 2010 roku wypracowały 5 miliardów 700 milionów przychodu i prawie 400 milionów złotych zysku. Zysk za 2011 rok mógł wynieść nawet miliard złotych.

Gazeta dowiedziała się, że w Ministerstwie Środowiska trwają analizy możliwości objęcia Lasów Państwowych regulacjami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. O planach nie wie bądź nie chce mówić Ministerstwo Finansów.
_ _

_ Puls Biznesu _ pisze też, że nowy minister środowiska Marcin Korolec chce współpracy z branżą drzewną. Przedstawiciele tej gałęzi przemysłu liczą na porozumienie. Przekonują, że obecne zasady sprzedaży drewna są nieprzejrzyste, sprzyjają spekulacji i szybkiemu wzrostowi cen.

Czytaj więcej o zmianach w podatkach
Podatkowa rewolucja PiS. Co ma się zmienić? Jarosław Kaczyński zapowiedział przełom w systemie podatkowym. Przedstawił projekty trzech ustaw.
Jak na gruncie CIT traktować darowiznę na rzecz budowy klasztoru? Obowiązujące regulacje podatkowe zasadniczo wyłączają darowizny z pojęcia kosztów uzyskania przychodów.
Łatwiej ze zmianą liczenia różnic kursowych Nowelizacja uchwalona z inicjatywy komisji Przyjazne Państwo, przewiduje zwolnienie dochodów Funduszu Rezerwy Demograficznej z podatku dochodowego.
Tagi: podatek cit, lasy państwowe, cit, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz