Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Wykazali wielomilionowe straty podatkowe. Po kontroli zwrócili 34 mln zł

34
Podziel się:

Krajowa Administracja Skarbowa skontrolowała dwie firmy należące do tej samej grupy kapitałowej z branży transportowo-logistycznej. Wykazywane przez nie straty podatkowe okazały się niższe o 260 mln zł.

Wykazali wielomilionowe straty podatkowe. Po kontroli zwrócili 34 mln zł
Krajowa Administracja Skarbowa skontrolowała dwie firmy transportowe (Adobe Stock, Ivan)
bEDRtAyJ

Dwie firmy należące do tej samej grupy kapitałowej z branży transportowo-logistycznej od 2016 do 2019 roku wykazywały duże straty podatkowe. Trafiły pod lupę skarbówki.

Kontrola rozliczeń CIT wykazała, że ich bezpośrednim powodem było zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów - w zawyżonej wysokości - wydatków na objęcie udziałów w podmiotach powiązanych.

Zobacz także: Skarbówka wytypowała warsztaty samochodowe, które nie mają kas. Kończy się ogólnopolska kontrola
bEDRtAyL

Za sprawą KAS firmy skorygowały wartość nabytych udziałów, co spowodowało obniżenie wysokości wykazanych przez nie strat podatkowych o około 260 mln zł.

Zgodziły się też z wynikami kontroli i złożyły korekty deklaracji podatkowych za lata 2016, 2017, 2018 i 2019.

bEDRtAyR

Nie obyło się też bez dopłat. Jak wskazuje KAS, skontrolowane firmy nie tylko skorygowały deklarację za rok 2020, ale dodatkowo dopłaciły podatek wraz z odsetkami za zwłokę w wysokości ponad 34 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDRtAzm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(34)
Elek
miesiąc temu
Wreszcie skontrolujcie dokładnie Elektrim SA. Od 12 lat miliarder robi wałki dzięki pasujących mu przepisów i nie ma niego silnych..
A P
2 miesiące temu
Nich się zainteresują i to szybko tymi biznesmenami , co pobrali od państwa setki tysięcy zł. tzw. cowidowego , kupili sobie kolejne lexusy a teraz się śmieją.
Janek
2 miesiące temu
Transport tam dopiero są przekręty !!!! zapraszamy do Włoszakowic i okolic wozimy kombajny i inny ciężki sprzęt a gdzie podatki ?? a nabijac się z biednego kowalskiego to ładnie !!
bEDRtAzn
Marta
2 miesiące temu
niech fiskus zainteresuje sie bandytami o których policja wie ze nimi sa, jezdza luksusowymi autami a nie pracuja( skad maja pienidze?) i nikt ich nie niepokoi, deweloperami w duzych osrodkach miejskich co stawiaja budynki wbrew planom zagospodarowania. Tam sa pieniadze, a nie wyzywac sie na zwyklym obywatelu dym8888ym przez oszukujacego panstwo biznesmana janusza
dfv
2 miesiące temu
U nas dba się głównie o niechcących pracować i ludzi o niskich kwalifikacjach podnosząc pensje minimalne. A przedsiębiorców traktuje się jak dojne krowy. Podnosi im ZUS i koszty płac dla pracowników. Zewsząd są atakowani przepisami trudnymi do interpretacji, kontrolami skarbowymi, nowymi obowiązkami, podatkami, podwójnymi składkami zdrowotnymi. Traktuje się ich jak potencjalnych oszustów. Założysz biznes, to za jakiś czas zmienią przepisy i musisz go zamknąć. Nic dziwnego, że ludzie uciekają za granicę pracować lub tam zakładają firmy albo siedzą w szarej strefie. Mimo wszytsko da się zarobić. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i starań. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna Jest o zarządzaniu pieniędzmi by ludzie mogli się dowiedzieć jak mogą sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe, a nawet osiągnąć wolność finansową.
...
Następna strona