Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZM Henryk Kania. CBŚ odnalazło serwer produkcyjny spółki. Ale pojawił się nowy problem

Ponad trzy tygodnie temu przedstawiciele ZM Henryk Kania zgłosili do prokuratury zaginięcie serwera produkcyjnego spółki. 3 października CBŚ odnalazło i zabezpieczyło go u osoby trzeciej. Ale pojawił się nowy problem – spółka nie otrzyma zwrotu podatku VAT za czerwiec i lipiec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
ZM Henryk Kania ugasił jeden pożar. Ale już nadszedł kolejny. (Fot: Leszek Szymański)

Serwer produkcyjny został zidentyfikowany – funkcjonariusze potwierdzili, że należy on do Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Po czterech dniach od znalezienia trafił on do siedziby firmy.

"Zarządca ustanowiony dla spółki w przyspieszonym postępowaniu układowym – Mirosław Mozdżeń powziął wiadomość, iż po dniu złożenia przedmiotowego zawiadomienia, organy ścigania (Centralne Biuro Śledcze Policji) odnalazły przedmiotowy serwer na terenie nieruchomości należącej do osoby trzeciej i go zabezpieczyły" – napisano w komunikacie.

W połowie września Mozdżeń złożył do prokuratury rejonowej w Katowicach zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw przez członków zarządu. Chodziło m.in. o przywłaszczenie serwera spółki oraz danych znajdujących się na nim.

Zobacz także: Wyrok TSUE. Wiceprezes ZBP: "kłamstwo aż się sączyło, minister finansów powtarzał nieprawdę"

Mozdżeń również zarzucał, że osoby, które przywłaszczyły serwer, "nie miały prawa wyłącznie nim rozporządzać". Brak serwera nie pozwalał zarządcy spółki w restrukturyzacji na prowadzenie działalności.

Zarządcy spółki ugasili jeden pożar, a na horyzoncie już pojawił się kolejny, ponieważ zgodnie z postanowieniem urzędu skarbowego w Bielsku-Białej spółka nie otrzyma zwrotu VAT-u od towarów i usług za czerwiec i lipiec 2019 roku.

Cedrob wydzierżawi majątek ZM Kania na 12 miesięcy, będzie płacić 300 tys. zł miesięcznie
ZM Kania. Cedrob wydzierżawi majątek zakładów za 300 tys. zł miesięcznie

W uzasadnieniu fiskus tłumaczył, że ZM Henryk Kania nie może odliczyć sobie zawnioskowanej przez siebie kwoty od podatku, ponieważ jest już ona zajęta przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach.

ZM Henryk Kania jest notowany na warszawskiej giełdzie. Przychody spółki ze sprzedaży wyniosły 1,14 mld złotych w 2018 roku.

Open Finance przejął prawie połowę akcji wcześniej należących do cypryjskiej spółki kojarzonej z Henrykiem Kanią
Wyprzedaż akcji ZM Kania. Główny akcjonariusz traci kontrolę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-10-2019

RealistaWspółczuję i podziwiam Prezesa. Walczyć w naszym kraju z ciągłymi kłodami i problemami bez jakiej kolejek pomocy Państwa, nie spać po nocach i … Czytaj całość

08-10-2019

zeneki nie ma luki vat bo się go nie oddaje

08-10-2019

Bankructwo plusBrawo PiS! Wykończcie wszystkie polskie firmy!

Rozwiń komentarze (21)