Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Adam Glapiński nie rozmawiał z Kamińskim o zatrudnieniu jego syna, wynika z oświadczenia NBP

Prezes NBP Adam Glapiński nie rozmawiał z ministrem koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim na temat zgłoszenia kandydatury Kacpra Kamińskiego do Banku Światowego - poinformowało biuro prasowe NBP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Gzell)
- Glapiński nie miał wpływu na zatrudnienie Kacpra Kamińskiego - mówi NBP

- Taka rozmowa nigdy nie miała miejsca. Nikt także nie wywierał pośredniego ani bezpośredniego wpływu na wybór tej kandydatury. Decyzję w tej sprawie podjął szwajcarski Dyrektor Wykonawczy. To standardowa procedura rekrutacji - czytamy dalej w oświadczeniu NBP.

Arłukowicz: PiS zlekceważył aferę w KNF. Komisja śledcza jest kwestią czasu. Zobacz wideo:

Wcześniej "Gazeta Wyborcza" sugerowała, że to właśnie Adam Glapiński miał wpływ na to, że syn Kamińskiego dostał intratne stanowisko w Banku Światowym. - Doradcę wskazuje NBP, a mianuje dyrektor Banku Światowego. Nie słyszałem, żeby ten kiedyś odmówił, bo polega na rekomendacji danego państwa - mówił "GW" jeden z byłych przedstawicieli naszego kraju w Banku Światowym.

Do sprawy odniósł się również sam Mariusz Kamiński. - Mój syn, Kacper Kamiński ukończył wyższe studia prawnicze. Przez ostatnie 3,5 roku był zatrudniony w Parlamencie Europejskim, w Brukseli. Zatrudnienie to uzyskał w drodze konkursu, przeprowadzonego zgodnie z procedurami Parlamentu Europejskiego. W związku z propozycją pracy w Banku Światowym zrezygnował z wcześniejszej posady - brzmiało jego oświadczenie, wysłane do telewizji TVN24.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2018

SteniaKlamia jak zwykle.

21-11-2018

BacaCzego się czepiacie przecież w PIS=ie to normalka a nie sensacja prawda jaśnie panie Glapiński=???

21-11-2018

maurycyoczywiście, to czysty przypadek normalnego zatrudnienia

Rozwiń komentarze (58)