Notowania

Senat zajmie się ustawą o KNF. Rozpatrzy przepis umożliwiający przejmowanie banku przez inny bank

Beata Mazurek informowała, że prace nad kontrowersyjną ustawą będą prowadzone. Potwierdza to porządek obrad Senatu, który być w środę rozpoczyna trzy dniowe posiedzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JAN BIELECKI)

Nowelizacja niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru finansowego zostanie będzie procedowana przez Senat. Tak wynika z porządku rozpoczynających się w środę obrad.

W ramach tej ustawy rozpatrywany będzie między innymi przepis, który decyzją KNF umożliwia przejmowanie przez banki innych banków znajdujących się w kłopotach.

O wstrzymanie się od prac nad ustawą, w związku z aferą KNF, wnioskowała opozycja.

Obejrzyj również: Prezydent Duda o aferze KNF:

- Prace nad ustawą wzmacniającą nadzór nad rynkiem finansowym nie zostaną wstrzymane – poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek, pisaliśmy o tym w money.pl.

Zdaniem PiS poprawka ta odnosi się do zapisów Komisji Europejskiej i wynika bezpośrednio z unijnych uregulowań. Podobne rozwiązania funkcjonują w innych krajach Wspólnoty, pisaliśmy o tym w money.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, komisja śledcza, knf, mazurek, senat, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2018

sdfgsdfgwtewrt"Zdaniem PiS poprawka ta odnosi się do zapisów Komisji Europejskiej i wynika bezpośrednio z unijnych uregulowań. " taa, pewnie tak jak exit tax, czyli … Czytaj całość

20-11-2018

remekUstawa jest już spalona, bo Chrzanowski i pan Zdzisław wyjawili, że to ustawka pod przejęcie Getin Banku. Ale PiS jak zwykle idzie w zaparte. Napluj … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)